موزه تنوع زیستی اراک کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین!
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵
آرشیو ایثار و مقاومت
وصیت‌نامه شهید «صادق بهرامی»؛
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
دنیا که محل امتحان است ای خدای بزرگ از تو عاقبت‌به‌خیری می‌خواهم
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «صادق بهرامی» آمده است: «از تو می‌خواهم که مرا در جوار رحمت خویش سکنایم دهی و گناهانم را عفو و بخشش نمائی. ای خدای بزرگ در این دنیا که محل امتحان است همه چیزم را به تو می‌سپارم و از تو یاری می‌جویم و از تو عاقبت بخیری می‌خواهم.»
وصیت‌نامه شهید«صادق دالائی»؛
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
تکبر و غرور باطل کننده اعمالتان خواهد بود
در بخشی از وصیت‌نامه شهید«صادق دالائی» آمده است: «همیشه صادق باشید، چرا که صدق، مقدمه هدایت و تضمین‌کننده نجات و سعادت است، همیشه متواضع باشید و با مخلوقین خدا تندی نکنید. زودتر به همه سلام کنید و خود را از همه کوچک‌تر بدانید و از تکبر و غرور خودداری نمایید که باطل کننده اعمالتان خواهد بود».\r\n
یادداشت؛
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
درس‌های که می‌توان از قیام 15 خرداد گرفت
قیام ۱۵ خرداد یکی از رویدادهای برجسته تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران است که مطالعه و تحلیل آن حتی برای شرایط امروز کشور ارزشمند و ضروری است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶
نهضت امام خمینی(ره) سرآغاز تحولات عظیمی در جهان و دنیای اسلام شد/خانواده از مولفه‌های مهم موفقیت در نیروهای مسلح است
فرمانده سپاه روح الله گفت: بی تردید نهضت امام خمینی(ره) سرآغاز تحولات عظیمی در جهان و دنیای اسلام شد و امروز راهبرد حضرت امام(ره) برای جهان اسلام یک راهبرد قطعی و تعیین کننده است.
وصیت‌نامه شهید «علی نظر حسنی»؛
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
راه سعادت و پر خیر و برکت با ولایت تا شهادت است
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «علی نظر حسنی» آمده است: ای امت اسلام بدانید که راه سعادت و پر خیر و برکت با ولایت تا شهادت است و دیگر راه‌ها همه به گمراهی و بی‌راهه می‌انجامد.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح:
۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مهمترین توصیه شهدا، تبعیت و حمایت از ولایت فقیه و سفارش به رعایت حجاب و عفاف است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰
ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند.
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴
مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» روز پنج‌شنبه با حضور باشکوه اقشار مختلف مردم از محل مسجد انقلاب، برگزار و پیکر مطهر این شهید والامقام در گلزار شهدای سید علی‌اصغر (ع) به خاک سپرده شد.
فیلم؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزار شد.
وصیت‌نامه شهید «صادق اشرفیان»؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
پيام‌رسان خون شهدا باشيد
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «صادق اشرفیان» آمده است: «سفارش مى‌كنم شما را به وحدت و يكپارچگى و شركت در نماز جمعه و جماعت و شركت در مجالس دعا، پدر، برادر و خواهر! در برابر خون شهدا احساس مسئوليت نموده و پيام‌رسان خون شهدا باشيد».
همزمان با میلاد امام رضا(ع):
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۳
پیچیدن شمیم عطر رضوی در گلزار شهدای فراهان
خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) پس از ورود به شهر فرمهین به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی در امامزاده ذلف آباد فراهان ادای احترام کردند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۳
نظم نوین جهانی در حال تغییر به نفع جمهوری اسلامی ایران است/ امید آفرینی مهمترین وظیفه امروز جامعه نخبگانی و پزشکان
فرمانده سپاه روح‌الله گفت: دشمن در انزوای سیاسی جمهوری اسلامی با شکست جدی مواجه شد و همه نقشه‌های آنها برملا شد و امروز نظم نوین جهانی در حال تغییر به نفع ایران اسلامی و انقلابی است و قطعا در حال تغییر در جهت تضعیف دشمنان انقلاب اسلامی است.
وصیت‌نامه شهید «علی شمسی پور»؛
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
با جان و دل از انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید به دست آمده‏، دفاع کنید
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «علی شمسی پور» آمده است: با جان و دل از این انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید به دست آمده‏، دفاع کنید. این انقلاب راحت به ما نرسیده که آن را به آسانی از دست بدهیم برای همین همیشه در صحنه باشید.
گزارش تصویری؛
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۰
آیین افتتاح یادمان شهید گمنام دانشگاه صنعتی اراک
آیین افتتاح یادمان شهید گمنام دانشگاه صنعتی اراک با حضور مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از مسئولین دانشگاهی و دانشجویان برگزار شد.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۸
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را به رشد و بالندگی می‌رساند/ تکمیل ۱۷ یادمان شهید در استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته است
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: استان مرکزی افتخار این را دارد که میزبان بیش از ۱۵۹ شهید گمنام است که در ۷۱ یادمان شهید آرمیده اند و در سال ۱۴۰۱ هدف گذاری تکمیل ۱۷ یادمان شهید در دستور کار قرار گرفته است.
وصیت‌نامه شهید «علی حاجیان »؛
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
گوش به فرمان امام و ولايت فقيه باشید و هيچ موقع ولايت فقيه را تنها نگذاريد
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «علی حاجیان» آمده است: تا آخرين نفس و تا آخرين قطره خون گوش به فرمان امام و ولايت فقيه باشید و هيچ موقع ولايت فقيه را تنها نگذاريد.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مرکزی:
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
پنجم مرداد بخشی از هویت عظیم مردم شهر اراک است
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مرکزی پنجم مرداد را بخشی از هویت عظیم شهر اراک و نقش مهم مردم اراک در دفاع مقدس خواند و گفت: برنامه‌های فرهنگی در این روز باید این هویت عظیم را تقویت کنند و لذا هویت سازی مهمترین رویکرد برنامه های گرامیداشت پنجم مرداد ماه است.
وصیت‌نامه شهید «شهید علی رضا بابایی جاپلقی»؛
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
تقوا، پيشه کنید و بر امام اقتدا نمایید
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «شهید علی رضا بابایی جاپلقی» آمده است: برادران بزرگوارم، خواهران مهربانم، تقوا، تقوا را پيشه كنيد و بر امام اقتدا نماييد و بر فرج آقايمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف انتظار بكشيد و از او مدد جويد.
فرمانده تیپ ۷۱ مردم پایه سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد:
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹
بازدید وزیر کشور از پایگاه‌های مرزی تیپ ۷۱ مردم پایه سپاه روح الله در کرمانشاه
فرمانده تیپ ۷۱ مردم پایه سپاه روح الله استان مرکزی گفت: وزیر کشور در جریان اقدامات رزمندگان در تأمین امنیت و مقابله با تهدیدات دشمنان و روند خدمت‌رسانی آنها به مردم در کرمانشاه قرار گرفت.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰
یادمان‌های شهدا باید محل فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار باشند
\r\nمدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با تأکید بر اینکه یادمان‌های شهدا ظرفیتی عظیم‌ برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند،افزود: یادمان‌های شهدا به عنوان قرارگاه‌های فرهنگی کاربرد دارند و امروز شاهد هستیم بسیاری از گروه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی در این مکان‌ها فعالیت‌های خوب و موثری در حال انجام هستند و باید این فعالیت ها تقویت و حمایت شوند.
آخرین اخبار