نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
آرشیو گزارش
باز انتشار به مناسبت سالگرد حادثه پلاسکو؛
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس
«رضا نظری» از جمله شهدای حادثه پلاسکو است که در ۳۰ دی‌ماه صحنه‌‌هایی از گذشت و فداکاری را خلق کرد و دنیا شاهد جسارت و ایثارگری او و ۱۵ تَن دیگر از همکارانش بود که بی‌ادعا، برای جست و جوی و نجات حتی یک نفر، در ساختمان سوخته پلاسکو به دل آتش زدند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
هوای پاک با نامگذاری یک روز در تقویم، حاصل نمی شود/ مردان سیاست کمر همت ببندند تا جایشان با درخت پر نشود
با اینکه در برخی شهرهای صنعتی کشور از جمله اراک تقریبا تمام اقشار مردم، سیاستمداران، رسانه ها و حتی مسئولین نسبت به آلودگی هوا معترضند ولی اقدام خاصی برای جلوگیری از آن رخ نمی دهد. شاید به قول سهراب سپهری باید «جای مردان سیاست بنشانید درخت، که هوا تازه شود...»
دیارآفتاب بررسی می کند؛
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی؛ از تصمیم مصرانه دولت تا تردید مجلس و بیم مردم/آیا افزایش یارانه ها تورم ناشی از حذف ارز ترجیحی را جبران می‌کند؟
ارز ۴۲۰۰ تومانی یکی از تصمیمات پرحاشیه در اقتصاد ایران است که در سایه ضعف نظارت و عدم مدیریت تخصیص باعث شد پرداخت این ارز که ابتدا برای حمایت از مردم بود در نهایت با قرار گرفتن در گرداب رانت منجر به کوچک شدن سفره مردم شود حالا اما دولت در لایحه بودجه سال آینده مصرانه به دنبال حذف آن است، اقدامی که با توجه به دامنه تأثیرگذاری آن بر اقتصاد کشور به جراحی اقتصادی تعبیر می شود.
مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی؛
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی
در چارچوب رقابت های جام حذفی فوتبال باشگاه های کشور تیم آلومینیوم با شکست سپاهان در ضربات پنالتی به مرحله بعدی صعود کرد.
مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال؛
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۲
آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری
در چارچوب رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال کشور تیم های آلومینیوم و سپاهان روز دوشنبه 27دی از ساعت 14 در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
26 دی روزی که شاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ رژیم پهلوی فاقد پایگاه مردمی و مشروعیت موردنیاز برای بقا
رژیم پهلوی فاقد پایگاه مردمی و مشروعیت موردنیاز برای بقا بود و پهلوی‌ها رسیدنشان به قدرت را مدیون خارجی‌ها بودند؛ این‌که آن‌ها در شرایط اضطراری و در بحران‌های شدید، خود را ناگزیر از فرار می‌دانستند، مؤید همین مسئله  است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
هوای اراک در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ 142 روز ناسالم و بیش از 40 روز مازوت سوزی نیروگاه شازند!
هوای اراک در حالی برای چندمین روز متوالی آلوده است که نقش بیش از 40 روز مازوت سوزی نیروگاه شازند در شکل گیری این وضعیت غیرقابل انکار است، معضلی که حل آن با وجود وعده های مکرر مسئولین تاکنون به سرانجام نرسیده و آنچه نصیب مردم اراک شده 142روز تنفس هوای ناسالم است.
هفته پایانی دور رفت لیگ برتر فوتبال؛
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
آلومینیوم - سپاهان/ دوئل خطیبی و نویدکیا در ایستگاه پایانی نیم فصل
در چارچوب رقابت های هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم های آلومینیوم و سپاهان روز پنجشنبه 23 دی از ساعت ۱۵ در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
امیرکبیر؛ صدارتی کوتاه و پر فروغ/ چرا تاریخ امیرکبیر را فراموش نمی‌کند؟
امیرکبیر مردی کاردان، باهوش، وطن دوست و باکفایت بود که در زمان صدارت خود خدمات شایسته و درخور تحسینی به ایران و ایرانیان نمود، وی منافع ملت را برهمه چیز مقدم می داشت و هیچ گاه در مقابل اجانب سر فرود نیاورد، هرچند عمر امیرکبیر کوتاه بود که ماحصل به بار نشستن تلاش‌هایش را ببیند.
هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال؛
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
پیکان - آلومینیوم/ جدال در دستگردی برای بالانشینی
در چارچوب رقابت های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم های پیکان و آلومینیوم روز شنبه از ساعت ۱۵ در تهران مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
گزارش| هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال؛
۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
آلومینیوم و استقلال در حساس ترین جدال هفته/ رسول و فرهاد فقط به برد می اندیشند
در چارچوب رقابت های هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم های آلومینیوم و استقلال روز دوشنبه از ساعت ۱۵ در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
نمایندگان استان درباره سیره و منش حاج قاسم سلیمانی می گویند
دیارآفتاب در آستانه دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، با جمعی از نمایندگان مجلس استان درباره سیره و منش این شهید گفتگو کرده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
شهید سلیمانی به تمام معنا مدیر تراز و معیار جمهوری اسلامی است/ توسل به الگوی مدیریتی حاج قاسم نسخه شفابخش امروز کشور
شهید سلیمانی به تمام معنا مدیر تراز و معیار جمهوری اسلامی و محصول درجه یک انقلاب است، مدیریت متعهد، متخصص و جهادی، گمشده امروز کشور و جامعه اسلامی است و توسل به الگویی عمیق و در دسترس همچون حاج قاسم سلیمانی می تواند نسخه شفابخش در عرصه های مدیریتی کلان کشور باشد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
هوای اراک بر مدار آلودگی/ 134روز ناسالم و تنها 4 جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا!
در حالی که مردم اراک تا به امروز 134 روز از سال جاری را هوای ناسالم تنفس کرده اند اما تاکنون 4 نشست کارگروه کاهش آلودگی هوا برگزار شده که هیچ تناسبی با تعداد روزهای ناسالم ثبت شده امسال ندارد، هر چند از 4 جلسه برگزار شده این کارگروه تنها دو مورد مربوط به بازه 8 ماهه امسال است و دو جلسه دیگر آن طی یک ماه و نیم اخیر با حضور استاندار جدید مرکزی تشکیل شده است.
مجازات قاتلان حاج قاسم صرفا نظامی نیست؛
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
مصداق انتقام سخت رسیدن به نقطه ی اخراج آمریکایی هاست/ غلبه نرم‌افزاری بر هیمنه پوچ استکبار با الگوی شهید سلیمانی
انتقام سخت مجموعه‌ای از اقدامات است که باید ما را به نقطه‌ای برساند که خروج آمریکا از منطقه را به همراه خواهد داشت، انتقام خون شهید سلیمانی و شهدای مقاومت انتقام‌هایی دنباله‌دار فارغ از زمان و مکان و در ابعاد مختلفی خواهد بود، این انتقام بدون تردید در همان مسیر و الگوی مبارزه‌ای به وقوع خواهد پیوست که حاج قاسم نرم‌افزار آن را در محور مقاومت پیاده‌سازی کرده است.
اختصاصی دیارآفتاب به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی؛
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
هنرمندان و بازیگران از «سردار دلها» می گویند
دیارآفتاب در آستانه دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، با جمعی از هنرمندان درباره سیره و منش این شهید گفتگو کرده است.
هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال؛
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۸
صنعت نفت - آلومینیوم/ علیمنصور و خطیبی سه امتیاز را می خواهند!
در چارچوب رقابت های هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم های صنعت نفت و آلومینیوم در آبادان مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
حاج قاسم با تمام مشغله ها از خانواده شهدا غافل نمی شد/ سردار دلها التیام بخش دلتنگی فرزندان شهدا بود
از توجه ویژه و عطوفت شهید سلیمانی به همسر و فرزندان شهدا، پدران و ماردان شهدا روایت های بسیاری را دیده ایم و شنیده ایم هر چند بسیاری از آنها در سینه حاج قاسم ماند اما شاید آنجا که حاج قاسم بعنوان یک فرمانده عالی نظامی خم شد تا پای مادر شهیدی را ببوسد خواست ارزش همین تکریم خانواده شهدا را به ما گوشزد کند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
آموزش حضوری و دغدغه سرویس مدارس/ آموزش و پرورش: مدیریت رفت و آمد دانش آموزان فعلا با اولیاست
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پروش استان مرکزی گفت: در سال تحصیلی جاری تا وقتی شرایط به شکل نیمه‌حضوری باشد و وضعیت کاملاً مشخص نشود بر اساس مصوبه‌ی کارگروه ماده 18 بحث سرویس مدارس بر عهده اولیا خواهد بود، منتظر هستیم امتحانات نیمسال اول دانش آموزان به پایان برسد و اگر بناست شرایط به همین نحو پیش برود تصمیمات جدیدی اتخاذ کنیم.
مشروح گفتگوی نماینده دلیجان و محلات در برنامه دست خط؛
۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۹
25 هزار نیروی مازاد با توصیه در خودروسازی‌ها جمع شده‌اند/ ماجرای انتقال پرونده بازنشستگی روحانی
عضو هیات رئیسه مجلس، به تشریح شرایط اقتصادی کشور در مقطع آغاز بکار دولت سیزدهم پرداخت و گفت: دولت روحانی حدود 50 هزار میلیارد تومان در چهار ماه اول سال از بانک مرکزی استقراض کرده است.
آخرین اخبار