شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته فوت عابر پیاده در سانحه رانندگی در اراک   قتل جوان 21 ساله در اراک/قاتل در کمتر از 3 ساعت دستگیر شد  از فعالیت بیش از 9هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید 500هزار ماسک بهداشتی هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در تفرش ثبت نشده است فیلم| توضیحات فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در خصوص ضدعفونی شبانه شهر سقوط بالابر در یکی از شرکت های صنعتی ساوه/ دو کارگر کشته شدند گزارش تصویری| ضد عفونی اراک با همکاری حوزه بسیج شهید مدنی و دامپزشکی استان بازی ویژه تلفن همراه «تکاور»+لینک دانلود توزیع ماسک تولید شده توسط جهادگران در شازند
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
آرشیو
اقدامات قرارگاه جهادگران بسیج سازندگی استان مرکزی در مبارزه با کرونا؛
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
از فعالیت بیش از 9هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید 500هزار ماسک بهداشتی
در پی شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی قرارگاه جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی با حضور بیش از 9 هزار جهادگر در قالب 280گروه جهادی اقدامات جهادی خود را برای مبارزه با کرونا آغاز کردند.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
بازی‌های بومی و محلی استان مرکزی+ تصاویر
این روزها که به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبوریم تا در خانه بمانیم، بد نیست تا یادی از گذشته کنیم و بازی های قدیمی را در میان اهالی خانواده انجام دهیم.
برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد؛
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
تولید لباس استرلیزه مخصوص کادر درمان کرونا در اراک/ فعالیت روزانه 20 جهادگر برای شکست کرونا
مسئول کارگاه تولید ماسک و لباس استرلیزه شهید سلیمانی در اراک، گفت: لباس مخصوص کادر درمان کرونا برای اولین بار در کشور توسط جهادگران عرصه سلامت و با پارچه ای مخصوص تولید و در اختیار افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار می گیرد.
از 98 به 99؛
۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
وقتی قانون پایستگی برای وعده ها و پروژه های استان مرکزی برقرار است/نیمه تمام هایی که سحر شده اند
سال 98 هم مانند بسیاری از سال های دیگر پر بود از وعده های عملی شده و نشده مسئولین در سطح استان مرکزی. وعده هایی که یا گرفتار عدم مدیریت صحیح مسئولین بودند و یا نبود بودجه مانع پیشروی شان شد.
مروری بر اتفاقات سال 98 در استان مرکزی؛
۰۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
از برگزاری کنگره 6200 شهید استان مرکزی تا پروژه‌های نیمه تمامی که تمام شد/ هپکو؛ همچنان خاموش
سال 98 در استان مرکزی نیز پر بود از اتفاقات و فراز و نشیب های فراوان که بررسی و تحلیل آنها تجربیات فراوانی را در اختیار مردم و مسئولین قرار می دهد.
29 اسفند، نهضتی پر از تجربه های مردمی و سیاسی؛
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
مردم اصلی ترین و روحانیت محوری ترین عامل شکل گیری نهضت ملی شدن نفت/ملی گرایان به توهم مردمی بودنشان، نهضت نفت را باختند
مصدق به پشتوانه مردمی همین روحانیت است که خود را به صندلی نخست وزیری می رساند و بعد از اینکه محمدرضا او را کنار می گذارد و قوام را بر می گزیند این بیانیه آیت الله کاشانی و در پی آن تجمعات و حضور مردم است که منجر می شود نخست وزیری قوام بیش از سه روز به طول نینجامد و شاه مجبور شود که مصدق را دوباره به نخست وزیری برگرداند.
در پی منع استانداران از تصمیم گیری های استانی؛
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
تناقضات آقای رئیس جمهور بلای جان استانداران
شیوه مدیریت بحران کرونا در کشور، یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که طی روز های گذشته در سطوح مختلف به آن پرداخته شده است. در این میان نحوه برخورد دولت با این ویروس مخصوصا شخص رئیس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، شرایط را خاص تر کرده است.
حکایت طلبه های جهادی در بحران؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
خروج روحانیت از حجره به میدان!/ رسانه هایی منفعت طلب در مقابل طلبه های خدمت رسان
باید گفت افزایش لحظه به لحظه فعالیت های اجتماعی روحانیت نشان از آن دارد که می توان امیدوار بود پایه های اعتقادی و دینی مردم مستحکم تر شود و جامعه به سمت یک جامعه ای با آرمان های انسانی برخواسته از مبانی مشخص ایدئولوژیک حرکت کند تا به این واسطه خطر مقطعی بودن و یا زیر پا ماندن انسانیت در شرایط بحران گریبانش را نگیرد.
نگاهی به تلخ و شیرین های سال 98 از دریچه امید؛
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
از استحکام سد ملت در برابر سیل تا اثبات قهرمان سازی یک مکتب/صف آرایی امیدوارانه یک ملت در مقابل هجمه های ناامید کننده دشمن
برخی سال 98 را یکی از تلخ ترین سال هایی می دانند که تا به حال پشت سر گذاشته ایم و عبور سریع تر از آن را آرزو می کنند. مطمئنا می توانیم با تغییر زاویه در نگاهمان خروجی های اتفاقات ۹۸ را به خوبی ببینیم و مورد بررسی قرار دهیم؛ داشته هایمان را بشناسیم و برداشت هایمان از اتفاقات را به عنوان تجربه های بزرگ در دفتر زندگی یک ملت ثبت کنیم.
گروه های جهادی دانشجویی در اراک به مدافعان سلامت پیوستند؛
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
حضور اولین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی اراک در بیمارستان آیت الله خوانساری/ گروه های جهادی دانشجویی در حوزه نظارتی هم فعالند
مسئول گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی اراک اولین گروه دانشجویی است که در استان مرکزی در راستای مقابله با ویروس کرونا وارد بیمارستان آیت الله خوانساری شده است و داوطلبین به عنوان پرسنل جهادی کنار بقیه پرسنل درمانی در حال فعالیت هستند.
هپکو گرفتار بدقولی مسئولین یا بدقولی خودش!؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
تجویزهایی که ارزش سهام هپکو را تکان می‌دهد اما تولیدش را نه
باید منتظر ماند و دید که آیا هپکو مسیر درست را طی خواهد کرد و به چرخه تولید بر می گردد و یا اینکه باید آرام آرام منتظر بازنشسته شدن جمعی از کارگران با تجربه باشیم و پایانی غم انگیز برای هپکو در نظر بگیریم. امید است که مسئولین مربوطه با جدی گرفتن بحث حسابرسی این شرکت عاملین اصلی وضع موجود را شناساسی کنند و با نظم بخشی به این شرکت پس از حسابرسی، آن را در اختیار سهامداری دارای اهلیت قرار دهند.
بازی سازی در داخل، فشار تمام عیار از خارج؛
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
قرارگرفتن در لیست سیاه «FATF» جنبه عملیات روانی دارد/ بهبود شرایط اقتصادی با اعتماد به ظرفیت داخلی
از آنجایی که نگاه به FATF در کشور تبدیل به یک نگاه سیاسی شده است موضع گیری های دقیق و اصولی مسئولین در این روزها تاثیر بسیاری بر کنترل شرایط موجود خواهد داشت چرا که در صورت فضاسازی های رسانه ای مجهول، اقتصاد کشور ضربات جبران ناپذیری را متحمل خواهد شد؛ چرا که FATF بحثی تمام شده است و نمی توان با مانور بر آن، شرایط کشور را برای مردم سخت کرد.
رسانه های سلطنتی سوار بر کرونا؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
از صوت های ضبط شده در آلبانی تا کمک های بشر دوستانه تروریست های آمریکایی
با شیوع کرونا در ایران رسانه های سلطنتی فارسی زبانی چون بی بی سی، منوتو و رسانه سعودی ایران اینترنشنال در خطوط خبری مشخصی، هر کدام وظیفه خاصی را در زمینه از بین بردن آرامش عمومی برعهده گرفتند. این در حالی است که شایعه پراکنی و دروغ پردازی در رسانه های مجهول الهویه در فضای مجازی خود به شرایط موجود دامن زده است.
همه با هم علیه کرونا؛
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
از قهرمانان گمنام خط مقدم تا آنکه شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد!
چند روزی است که کشور و بسیاری از نقاط جهان با ویروسی جدید از خانواده کرونا ویروس ها مواجه شده است و التهاب و تنش خاصی به جوامع مختلف تزریق شده است و مطمئنا تنها راه خروج از شرایط موجود رعایت توصیه های بهداشتی و حفظ آرامش و افزایش سطح امید در جامعه خواهد بود.
وقتی امام باقر(ع) از گشایش بزرگ می گوید؛
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
تفکری که امید را لازمه دفع بلا می داند/ ظهورِ حقایق، راهِ درمانِ بشرِ پر تنشِ امروز
آن چه که می توان از کلام امام باقر (ع) دریافت کرد این است که امیدواران به فرج و گشایش نه تنها در بعد فردی از بدی ها و پلیدی ها شسته خواهند شد بلکه خود حافظان اجتماعی نیز هستند. این دست انسانها خود واسطه رحمت الهی برای دیگر بندگان خواهند بود و حتی بلا های دنیا نیز به یُمن حضورشان از دیگر آدمیان دفع خواهد شد.
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
منتخبان مجلس یازدهم در استان مرکزی را بیشتر بشناسید
منتخبان مردم استان مرکزی در شش حوزه انتخابیه را بیشتر بشناسید.
تجلی شور و شعور ؛
۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
حضور گسترده مردم استان مرکزی پای صندوق‌های رای
شور و حال وصف ناپذیر مردم دیارآفتاب برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به اندازه‌ای است که در برخی مکان‌های تعیین شده برای اخذ رأی؛ مردم پیش از شروع ساعت رسمی آغاز رأی گیری حضور داشتند تا به محض آغاز رأی گیری در این حماسه سیاسی شرکت کنند.
لحظه به لحظه با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی؛
۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
حضور پر شور برای مجلسی قوی، ایران قوی+فیلم و عکس
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز در استان مرکزی آغاز شد.
مردم، اصلی ترین شاخصه نظام اسلامی؛
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
حضوری بنام حاج قاسم، برای امنیت و علیه تروریست های آمریکایی/دشمنان در تلاش برای کاهش تاب آوری عمومی
بنظر می رسد انتخابات یکی از اولین امتحان های خون حاج قاسم سلیمانی است که پیروزی در آن نه تنها قدمی رو به جلو برای کشور و ملت و تامین کننده امنیت آن در برابر خون خواران آمریکایی خواهد بود بلکه دوستان منطقه ای و بین المللی را نیز به شکست تروریست های آمریکایی امیدوار خواهد کرد.
کاندیداهای اصولگرا و اصلاح طلب اراک در مناظره انتخاباتی چه گفتند؛
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
اعلام برائت یوسفی از تبلیغات ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان/ فخر الاسلام: آقای یوسفی مراقب باشید ابزار اصلاح طلبان نشوید/ یوسفی: در حال حاضر صحبت کردن از FATF وقت تلف کردن است و ثمری ندارد
یوسفی، کاندیدای اصلاح طلب گفت: در خصوص پوستر ها و بنرهایی که ستاد اصلاح طلبان وصل کرده و نوشته است که معترضیم و در آن از دو کاندیدای اصلاح طلب حمایت کرده اند و در مورد من به عنوان رئیس ستاد میر حسین موسوی نوشته شده است به آنها اعتراض کردم و گفتم من که یکی از مهم ترین سمت هایم مدیرکل برنامه ریزی و اقتصادی استاندار مرکزی بوده چرا این را ننوشتید؛ چرا این شعار مسئله دار را نوشتید و از آنها اکیدا خواستم که این را بردارید و جمع کنید و اگر پوستری می خواهید بزنید این سمت ها را بزنید. به طور کلی از این مواضعی که مطرح شده تبری می جویم.
آخرین اخبار