تصادف عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مرز چذابه+جزئیات یارانه‌ مهرماه امشب واریز می‌شود شواهدی از وجود عوامل نفوذی آمدنیوز در کشور/ این تازه شروع ماجراست قهرمان شطرنج ایران رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نشناخت حضور رئیس قوه قضاییه در راهپیمایی اربعین اردوغان نامه ترامپ را به سطل آشغال انداخت پست جالب باشگاه هامبورگ برای مهدی مهدوی‌کیا +عکس هزینه خانواده 4 نفره در تهران چقدر است؟ قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم»/‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید استقلال تهران ۳ - فجر سپاسی صفر/ صعود شاگردان استرا به یک چهارم نهایی + حاشیه‌ها و تصاویر
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
آرشیو
بازگشت روحانی به آغوش اصلاحات؛
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟!
در یک جمله بگوییم که وعده های سیاسی تلویحی روحانی به دوستانش شبیه وعده های اقتصادی اش به مردم عملی نخواهد شد!
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
مردم قربانی نمی خواهند، مرد عمل می خواهند/ حاشیه سازی تنها راه نجات از بیابان دستاوردها!!
شاید بتوان از تمام نشست خبری روحانی یک جمله را بیرون کشید، تا آن هم به خوراک تیتر رسانه های دولتی و اصلاح طلب تبدیل شود. «آماده ام برای مردم قربانی شوم». اما گویا آقای روحانی نمی دانند که مردم قربانی نمی خواهند، مرد عمل می خواهند. کسی را می خواهند که اگر طی شش سال گذشته دو بار به او اعتماد کردند او نیز پاسخ اعتمادشان را با دستاوردهایش بدهد نه با حاشیه سازی های سیاسی و اجتماعی اش.
ادامه بلاتکلیفی کارگران بزرگترین شرکت پیمانکاری عمومی ایران؛
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
کارگران آذرآب همچنان روی ریل اعتراض/ استاندار مرکزی:رایزنی ها در مورد سهام آذرآب همچنان ادامه دارد
کارگران بزرگترین شرکت پیمانکاری عمومی ایران(شرکت آذرآب اراک) در اعتراض به وضعیت سهامداری این شرکت و دریافت معوقات خود دست به تجمع زدند.
اربعین، جلوه ای از تمدن های هدفمند؛
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
امام حسین(ع)، قهرمانِ ماجرای تمدن
امام حسین(ع) قهرمان ماجرای تمدن است. قهرمانی که بزرگترینِ وقایع را با تکیه بر هدفی بلند رقم زده است. قهرمانی که گویا قرار است نشانی از تمدن اسلامی باشد و مرحله پایانی تمدن نیز به نام او رقم خواهد خورد و عالم را صدایی فرا خواهد گرفت که می گوید «يَا أَهلَ الْعالَم إِنَّ جَدِّيَ الْحُسَين قتل عَطشاناً» ...
فاصله کم آذرآب تا هپکو شدن؛
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
دولت در اندیشه برجام های 2و3؛ کارگران نگران از هپکو های 2و3/ بی تدبیری دولت کار نیمه تمام خصوصی سازی را در پایتخت صنعتی ایران تمام کرد
اگر مسئله آذرآب در این روزها حل شود نکته ی دیگری که شاید مهم تر از مسئله سهامدار و مدیریت شرکت باشد مطرح می گردد و آن اینکه دولت چه میزان به توانایی های داخلی اعتماد دارد و چه میزان حاضر است بر آن سرمایه گذاری کند. باید پرسید که آیا دولت سیاست بیشتر در برابر بیش تر را می پسندد یا توجه به تولید داخل را. به دنبال دوستان خود در ینگه دنیا خواهد رفت و کارگر ایرانی را دوباره تنها خواهد گذاشت یا که سیاست های درون زایی را پیش خواهد گرفت.
خم و چم مدیریت ترافیک شهر اراک؛
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
هزار راه نرفته در مدیریت ترافیک اراک/فاصله راهکارهای ترافیکی از نظر تا عمل
با توجه به وضعیت ترافیکی شهر اراک و روند رو به افزایش تصادفات شهری می توان گفت که این شهر نیاز به تصمیمات ترافیکی خاص دارد که باید هر چه سریع تر اتخاذ شده و به مرحله اجرا در آید.
جمهوری اسلامی بدنبال فتح فرا مرزها؛
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
جریان مقاومت عمق استراتژیک خود را در فرا مرز ها جستجو می کند/ آمریکا گرفتار حربه های پوسیده در باتلاق عراق
باید گفت که نگاهی به نوع عملکرد دشمنان در مقابل نفوذ استراتژیک جمهوری اسلامی نشان از جاماندگی آنها در راهبرد استراتژیک جمهوری اسلامی دارد. به عبارتی امروز دشمنان همچنان در اندیشه تفرقه افکنی ها و شورش ها و شعارهای ریز و درشت هستند؛ غافل از اینکه دکترین استراتژیک جمهوری اسلامی برای عمل در فراتر از مرزهای منطقه غرب و جنوب غرب آسیا شروع به کار کرده و یا که این مهم از قبل اتفاق افتاده است.
دومین روز تجمع کارگران آذراب « اراک»
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
تعیین مدیرعامل لایق و پرداخت معوقات خواست کارکنان آذرآب
عضو شورای کارگری آذرآب گفت: درخواست کارگران این است که ابتدا معوقات خود را دریافت کنند، و پس از آن مدیرعاملی دارای اهلیت این شرکت را در دست بگیرد تا با دریافت سفارش و تزریق کار به آذرآب آن را از این وضعیت بیرون بیاورد.
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
تذکر ۸۰ نماینده به روحانی درباره تسریع در تعیین سهامداران هپکو و آذرآب+اسامی
۸۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکر به رئیس‌جمهور خواستار تسریع در تعیین سهامداران شرکت‌های آذرآب و هپکو برای برگشت به رونق تولید شدند.
در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک مطرح شد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
کاهش تلفات جاده ای در مقابل افزایش تصادفات/ رتبه دوم استان مرکزی در نرخ وقوع تصادفات/ نیمی از افرادی که در تصادفات از بین می روند نیروی مولد جامعه هستند
استاندار مرکزی با اشاره به کاهش 3 درصدی فوتی های استان نسبت به سال گذشته عنوان کرد: علی رغم کاهش در فوتی های تصادفات اما متاسفانه در مقابل، روند تصادفات رو به افزایش بوده است.
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
علت اختلاف روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) چیست؟
در خصوص شهادت امام حسن مجتبی (ع) سه قول وجود دارد یک قول روز آخر صفر، یک قول 28 صفر و قول دیگر روز 7 صفر است. نکته مهم اینجاست که در ماه صفر در بین علمای شیعه هیچ اختلاف‌نظری نیست.
آنچه در صحن رسمی شورا گذشت
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
از کوتاهی استانداری در طرح جامع تا تجهیز خیابان های شهر به دوربین های کنترل سرعت/ سهم شهر از پساب فاضلاب؛ هیچ
در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک عدم اقدام به موقع استانداری مرکزی در راستای ارسال جزییات طرح جامع به شورای عالی شهر سازی مورد نقد قرار گرفت.
مسیر انقلاب در گیر و دار دو گانه ترس و دلیری؛
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
ما نمی ترسیم!
انقلاب اسلامی به واسطه شجاعت جوانان مومن انقلابی  تا به اینجا را قدم برداشته و با توکل بر خدا هیچ گونه ترسی از مشکلات و حربه های دشمنان نداشته است و با امیدی فراوان آینده ای روشن را دنبال می کند و پرچم پیروزی جریان اسلام را در سرزمین های دور و نزدیک در مقابل استکبار جهانی بر زمین می کوبد.
نماد هایی که خشونت طلب نیستند بلکه انسان سازند؛
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
شهری پر از نبرد نماد های هویتی با برند های تبلیغاتی/ قیام لیبرالیست های 2030 زده علیه نماد های هویتی جامعه
حادثه ناگوار این است که استفاده از حربه های تبلیغاتی پر رنگ و لعاب سوار بر شهر می شود تا نماد ها با قهرمان های پر افتخارش پشت این چهره رنگی شهر گم شوند و در زندگی تجملی، رقابت دنیوی بالا می گیرد و برند های تبلیغاتی جای نماد های هویتی را می گیرند.
تخلفی که جان مردم را به خطر می اندازد
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
مردم از تخلف مسئولین در حریمِ محورِ اراک-سلفچگان می گویند/ کاهش حریم از 68 به 38 متر طبق کدام قانون؟+عکس و فیلم
نگاهی به قوانین حریم جاده ای کشور نشان می دهد که در بزرگراه هایی مانند محور اراک- سلفچگان، از آکس راه(وسط جاده) 38 متر حریم دارند و بعد از آن نیز 30 متر به محل عبور تاسیسات دولتی اختصاص می یابد. به عبارتی اولین اماکن شهری باید بعد از 68 متر آغاز شود.
بزرگترین تولید کننده ماشین آلات راهسازی خاورمیانه در اراک احیا می شود!
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
امیدی دوباره برای روشن شدن چراغ سوله های هپکو
بعد از پیگیری های جریانات عدالت خواه، مسئولین استانی، کارگران، رسانه ها و بسیاری دیگر از افراد دلسوز صنعت و تولید کشور، مشکلات هپکو در سطح ملی و به درستی برای مسئولین تبیین شد تا با دقت به این دست موضوعات پرداخته و تصمیماتی اصولی برای هپکو گرفته شود، که گویا در حال حاضر سخنان و پیگیری های مسئولین نوید از روزهای خوب برای هپکو دارد.
سپاه؛ از نبرد گلوله ها تا نبرد تحریم ها؛
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
تخریب‌گران سیاسی از مجاهدت‌های اقتصادی و خدماتی سپاه جا ماندند/ هاشمی رفسنجانی؛ اولین کسی که از سپاه خواست وارد عرصه سازندگی و اقتصادی شود
اگر این روزها نام نهاد های نظامی در عرصه های مختلف زیاد شنیده می شود به معنای تندروی و یا زیاده روی آنها در عرصه های اقتصادی نیست شاید ضعف نیروها و مسئولین اجرایی کشور آن قدر زیاد است که فعالیت های از روی وظیفه و قانون نهاد های نظامی تبدیل به اهرمی برای تخریب خود آنها می شود.
استشمام بوی ماه مهر با کمبود ۱۱۰ هزار معلم در کشور
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
آموزش‌وپرورش از ۹۲ تا ۹۶ مورد جفای بزرگ قرار گرفت/طرح رتبه‌بندی معلمان اندر خم یک کوچه/مرکزی استانی محروم از نظر نیروی آموزشی
در حالی امروز اول مهر درهای 528 هزار کلاس درس سراسر کشور به روی ١٢میلیون و۶٨٠ هزار دانش‌آموز باز می‌شوند که نظام آموزش کشور با کمبود 110 هزار معلم مواجه است.
ماجرای هپکو از کجا شروع شد و چطور به اینجا رسید؟
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
کریمی نماینده اراک:«زنگنه» حامی اصلی خریدار هپکو بوده است/ تیم مدیریتی جدید هپکو از ابتدای ورود به جای مهمان سرا در هتل پنچ ستاره شبها را می گذرانند
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارزیابی های اولیه، قیمت هپکو و شرایط هپکو از سال 84 شروع شد و در سال 85 عملا به فردی به نام آقای عطاریان واگذار شده است. دوره یازده ساله ای که عطاریان در شرکت هپکو داشته و دوره سه ساله ای که احمد پور سهام هپکو را در اختیار داشته است، مجموع این دوره زمانی 13-14 ساله را تشکیل می دهد.
سازندگی؛ مبدأ فساد
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
متهمانی که زاده‌ی فرمان مانور تجمل‌اند/ تجلی اشرافیت حکومتی در پس پیوندهای سران قدرت و ثروت
یکی از اصلی‌ترین سؤال‌هایی که می‌توان در خصوص شکل‌گیری حلقه های به هم پیوسته قدرت و ثروت پرسید این است که، این حلقه ها چگونه و در کجا شکل گرفته اند؟ چه می شود که این ارتباط و پیوستگی گسترده بین افراد مختلف در حوزه فساد وجود دارد؟
آخرین اخبار