برخورد سمند با پژو در محور خمین –الیگودرز 4 کشته بر جای گذاشت برنامه ۱۵ ساعته صدا و سیما برای آموزش دانش‌آموزان از امروز برنامه‌ریزی برای اجرای 4 مرحله نهضت کمک مؤمنانه تا پایان سال در کشور/به دنبال ارائه خدمات تخصصی و بازتعریف کمک مؤمنانه هستیم تأخیر در انتخاب استانداران، زیان‌بار و حاشیه‌ساز/ روند ترمیم دولت با انتخاب استاندار تکمیل می‌شود بهره‌گیری از درس های دفاع مقدس برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب 15 واحد صنفی متخلف در فراهان پلمب شد ویژه برنامه محرومیت زدایی هفته دفاع مقدس در استان مرکزی صحنه مبارزه با دشمنان خدمت‌رسانی به مردم و رفع محرومیت است/توزیع ۳۵۵ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توانمندسازی افراد هدف اصلی برنامه‌های حمایتی باشد غرق شدن ناگهانی جوان 17ساله در دلیجان
شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
آرشیو گزارش
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
انعقاد قرارداد هپکو برای فروش 29 دستگاه ماشین آلات/ رونق بزرگترین تولید کننده تجهیزات سنگین در گرو حمایت
شرکت هپکو در حالی از انعقاد 9 قرارداد فروش ماشین آلات به ارزش بیش از 200 میلیارد تومان خبر داده است که تهدیدی به نام واردات همچنان بر سر این شرکت سایه انداخته و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات سنگین خاورمینه برای بازگشت به اوج و رونق نیازمند حمایت دولت و اعتماد خریداران به توان داخلی است.
اختصاصی دیارآفتاب|انتخاب استاندار مرکزی در چه مرحله ای است؟
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
نظری:مجمع نمایندگان استان گزینه ای برای استانداری معرفی نمی کند/اصل بر جهادی بودن و کارآمدی است
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی آخرین وضعیت و روند انتخاب استاندار استان مرکزی را تشریح کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
چرخش از دیپلماسی «برجام پایه» به سوی همکاری های منطقه ای/ عضویت در شانگهای، گام بلند در مسیر خنثی سازی تحریم ها
عضویت دائمی ایران در پیمان شانگهای، ظرفیت بزرگی برای توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی طرفین و بهره‌مندی کشورمان از تجارت 330 میلیارد دلاری کشورهای عضو دارد و درعین‌حال اثرگذاری تحریم‌های غرب علیه ایران را نیز کاهش می‌دهد.
اندر حکایت مدیریت نا به سامان ورزش استان مرکزی؛
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
مالک باشگاه خوشه طلایی ساوه: طی 48 ساعت آینده حمایت نشویم تیم را می فروشیم!
مالک و مدیرعامل باشگاه خوشه طلایی ساوه اعلام کرد در صورت عدم حمایت این تیم طی دو روز آینده در نهایت مجبور به واگذاری امتیاز این تیم خواهد بود.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
رنگ بندی جدید شهرهای استان مرکزی؛ساوه تنها شهر قرمز دیارآفتاب
آخرین رنگ بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد و ۹ شهرستان در وضعیت قرمز  دو شهرستان در وضعیت زرد و تنها ساوه در وضعیت قرمز قرار دارد.
تفرش، شهری بر روی شهر دیگر/
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳
دستکند 150هکتاری تفرش، بزرگترین شهر زیرزمینی خاورمیانه
چند صباحی است که اثر جدید تاریخی در دل تفرش خودنمایی می کند که به تنهایی می تواند گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند.
دیارآفتاب| بازخوانی یک «تاریخ انقضا»؛
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند!
رضاخان که با کمک های انگلستان توانسته بود بر تخت پادشاهی تکیه بزند سرانجام در شهریور 1320 و زمانی که دیگر برای پیشبرد اهداف آنها مناسب نبود با اراده و خواست انگلستان کنار زده شد و از کشور گریخت.
پشمی که برای دامدار ایرانی آب ندارد ولی برای دامدار خارجی نان دارد!
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
ضربه مهلک به صنعت دامپروری با واردات 5 میلیون دلاری پشم
واردات 5 میلیون دلاری پشم در حالی است که اغلب دامداران سنتی در کشورمان به دلیل نبود تقاضا برای پشم، پس از پشم‌چينی، آنها را در طبیعت رها می‌کنند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
استان مرکزی «استاندار ویژه» با توان مدیریت اقتصادی می خواهد
جایگاه ویژه استان مرکزی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صنعت، کشاورزی و تولید در کشور به نوعی این استان را به یک منطقه ویژه اقتصادی بدل می کند و با این وجود بیش از پیش نیازمند مدیرانی با سبقه مدیریت موفق اقتصادی است.
اختصاصی| دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
استانداران استان مرکزی پس از انقلاب چه کسانی بودند؟/ زور غیر بومی ها می چربد!
از ابتدای انقلاب اسلامی در طول دولت های مختلف تاکنون 22 نفر تحت عنوان سرپرست و استاندار بر مسند استانداری مرکزی تکیه زده‌اند که در این بین علاوه بر میانگین نسبتاً کوتاه عمر مدیریتی در استانداری مرکزی البته سهم مدیران بومی چندان پر رنگ نیست.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
محلات، قطب تولید سنگ های تراورتن و تزئینی کشور/ خام فروشی، ارزش صادرات این محصول را حداقلی کرده است
محلات با ۲ میلیون تن سنگ تراورتن دارای ۲۵۰ واحد فرآوری سنگ است و وجود ۱۱۰ معدن غنی سنگ تزئینی در این خطه موجب شده که ۶ هزار شغل پایدار در این زمینه ایجاد شود.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
هوای دو شهر صنعتی استان مرکزی ناسالم است/ اراک آلوده ترین شهر کشوردر 6ماهه نخست امسال
براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفته و این در حالی است که تا به امروز با ثبت 63 روز ناسالم اراک به عنوان آلوده ترین شهر کشور مطرح است.
گزارش اختصاصی دیارآفتاب؛
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
گزینه های مطرح استانداری مرکزی چه کسانی هستند؟
این روزها اسامی مختلفی برای تصدی پست استانداری مرکزی در محافل سیاسی و رسانه ای مطرح می شود هر چند بر اساس گمانه زنی های جدی تر از برخی از چهره ها به عنوان نامزدهای اصلی تصدی این پست نام برده می شود.
دیارآفتاب به مناسبت روز تعاون گزارش می دهد؛
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
اقتصاد تعاون محور به معنای واقعی کلمه اقتصاد مردمی است/ کارنامه ضعیف دولت ها در راستای تحقق اصل 44 و گسترش تعاونی ها
علی‌رغم تأکیدات فراوان بر امر تعاون در اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی از قانون اساسی گرفته تا برنامه‌های پنج‌ساله و نیز توجه به بخش تعاون در سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و منویات رهبر انقلاب اما متأسفانه این مهم کمتر موردتوجه دولت ها و بسترسازی برای تحقق اهداف متعالی آن واقع‌شده است.
تولید برق خورشیدی در سرزمین آفتاب/
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
خمین بزرگترین تولید کننده سلول های خورشیدی در خاورمیانه می شود
چند سالی است که یک شرکت خصوصی با تولید پنل های خورشیدی در سرزمین آفتاب، بار دیگر لقب پایتخت صنعتی ایران را شایسته استان مرکزی کرده است. به گفته مسئولین با احداث و راه‌اندازی کامل این کارخانه، خمین و استان مرکزی میزبان بزرگترین تولید کننده سلول های خورشیدی در خاورمیانه می شود.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
وقتی تذکر عالمانه رهبری کشور را از یک فاجعه نجات داد/ دستور ممنوعیت خرید واکسن آمریکایی و شاهدی که از غیب رسید!
آلودگی واکسن‌های آمریکایی و رسوایی های به بار آمده برای آنها در ماه‌های اخیر حقانیت تذکر عالمانه رهبر معظم انقلاب درخصوص موضوع واکسیناسیون کرونا و دستور ممنوعیت خرید واکسن از آمریکا را بر همه ثابت کرد، تذکر صریحی که هر چند دشمنان به دنبال دوقطبی سازی از آن بودند اما در نهایت کشور را از یک فاجعه مصون داشت.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در اراک؛ از اجرای بزرگترین پروژه غرب کشور تا ثبت رکورد بتن ریزی با همت جهادی
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در مدت کوتاه حضور در شهر اراک با نگاه مردم محور و جهادی دستاوردهای بزرگی را در کارنامه پرافتخار خود به ثبت رسانده است و در طول حدود 6 سال حضور عملیاتی در کلانشهر اراک ۴ پروژه اثرگذار شهری را در راستای بالا بردن سطح رفاه شهروندی به مردم این شهر تقدیم کرده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
خسارت محض، نتیجه‌ی اعتماد کشورها به آمریکا
تجربه‌ی برخی کشورها در رابطه و مذاکره با آمریکا می‌تواند نوع برخورد آمریکا و الگوی رفتاری این کشور را در مواجهه با دیگران نشان دهد. خسارت محض بهترین واژه ای است که می توان بر تجربه کشور ها در ارتباط با آمریکا گذاشت.
دیارآفتاب از نقل و انتقالات باشگاه آلومینیوم گزارش می دهد؛
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
24 ساعت پر ترافیک نقل و انتقالاتی برای آلومینیوم سازان/ جذب و تمدید قرارداد 7 بازیکن
باشگاه آلومینیوم اراک طی روز گذشته با جذب 2 بازیکن جدید و تمدید قرارداد 5 نفر از بازیکنان فعلی این تیم برخلاف دو هفته اخیر یک روز پربار نقل و انتقالاتی را سپری کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
بررسی برنامه 9گزینه تصدی شهرداری اراک در صحن شورا به پایان رسید/ 3 نفر به دور نهایی راه خواهند یافت
با حضور 9 نفر از گزینه های تصدی پست شهرداری اراک در صحن شورای شهر و ارائه برنامه در نهایت دور اول مصاحبه ها به پایان رسید و 3 نامزد با رأی اعضای شورا به دور نهایی و دعوت برای مصاحبه مجدد خواهند رسید.
آخرین اخبار