5غرفه نذر فرهنگی برای جمع آوری زباله ها در ماه محرم برپا شد کشف ۴۳ هزار سوخت خارج از عرضه شبکه ملی در اراک کشف ۶۴ جلد قرآن خطی مربوط به دوره قاجار در دلیجان اصلاح جامعه و امت هدف اصلی قیام امام حسین(ع)است /بیداری اسلامی نتیجه قیام سیدالشهدا(ع) است ورزش‌های مناسب برای درمان انحنای ستون مهره + تصاویر اعتراض نمایندگان مردم به آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مخفی آمریکا در افغانستان اگر قیام امام حسین(ع) نبود، انحرافات مشروعیت پیدا می‌کرد/ در برابر دشمنان از اقدام خداپسندانه امام حسین(ع) سرمشق بگیریم انتصاب سیف به عنوان مشاور رئیس جمهور غیرمنطقی بود! احتمال عقب‌نشینی آمریکا از طرح «هیلی» درباره ایران خودرویی با دوربین به جای آینه بغل به بازار می آید +عکس
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
آرشیو
شبکه الجزیره گزارش داد؛
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۷
سازمان منافقین پشت جریان توییتری جعلی علیه ایران است
تهران – ایرنا – بخش انگلیسی زبان تارنمای شبکه الجزیره نوشت که سازمان منافقین سازماندهی جریان توییتری جعلی اخیر را که با هشتگ هایی علیه جمهوری اسلامی به راه افتاده، برعهده داشت.
یادداشت وارده/
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
ادبیات دولتی‌ها چگونه باعث افزایش قیمت‌ها شد؟
تعدد سخنگو، تنوع محتوای خبر واحد و عدم وجود کانال ارتباطاتی واحد در دولت روحانی، از عوامل جدی تلاطم در بازار ارز بوده است.
چرا همچنان بر نقش قانونی دولت تأکید می‌شود؟
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
خط بطلان رهبری بر حاکمیت دوگانه
سخنان هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نمایندگان مجلس خبرگان و تأکید بر جایگاه حقوقی دولت در حل مشکلات، خط بطلان دوباره رهبری بر برخی تبلیغات مسموم در خصوص جان گرفتن مسئله حاکمیت دوگانه در کشور بود.
اشاعه ویروس بدبینی
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
تلاش مذبوحانه‌ برای ایجاد فضای یأس و نا امیدی در جامعه
این روزها دشمن با جنگ نرم وارد میدان شده است، تغییر باورها و بازتولید ارزش‌های قبلی و مهم‌تر از همه، تزریق ناامیدی خصوصاً در نسل جوان از محورهای این جنگ خاموش است، پس از گذشت چهار دهه از حیات انقلاب اسلامی، دشمن سلاح ناامید کردن مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام را با قدرت تمام به‌کار گرفته است.
میثم صابری:
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸
چرا علی مطهری از پیگیری مطالبات مردم عصبانی است؟
در روزهایی که مردم با بهت و حیرت شاهد بالا رفتن لحظه‌ای مایحتاج روزانه خود و آب شدن سرمایه‌هایشان هستند، دغدغه علی مطهری «چند ملیتی بودن بازیکنان تیم‌های ملی در جام جهانی» و تلاش برای توجیه «آغوش مادرانه رئیس جمهور کرواسی» بوده است.
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
بخش تأمین، تولید و توزیع، نیازمند بلوغ فکر اقتصادی
با این که کشور ما در ردیف کشورهای برخوردار و بالقوه ثروتمند قرار دارد و از فرهنگی کهن و مزین به اصول و ارزش‌های اسلامی برخوردار است، اما صرفنظر از سوءمدیریت‌ها و توطئه‌های داخلی و خارجی، گاهی برخی از هموطنان در صنوف و قشرهای مختلف، وظایف شرعی و انسانی خود در زمینه مسائل اجتماعی، سیاسی و ایضاً اقتصادی را فراموش نموده و در مواجهه با مشکلات، به درستی عمل نمی‌کنند.
یادداشت/ مهدی فضائلی
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
هیمنه‌ای که در آتش می سوزد
مشکلات متعدد داخلی آمریکا که در سایه سیاست بین المللی این کشور کمتر مجال دیده شدن پیدا می کنند و شکست های پی در پی در منطقه غرب آسیا، افول ابرقدرتی ایالات متحده آمریکا و سراشیبی تند نزول قدرت این کشور را به تصویر کشیده است.
۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷
دیگر اشتباه نکنید آقای ظریف!
تجربه تلخی که ما آن را در برجام آموختیم و دیگر مجالی برای آزمون و خطای دوباره درباره آن نخواهیم داشت؛ حقیقتی که امیدواریم دستگاه دیپلماسی ما به صورتی عمیق آن را درک کرده باشد.
۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
دشمن زمانه‌ات را بشناس
تلاش‌های هدفمند دشمن، بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز جامعه ما و آدرس غلط دادن در باره منشا این مشکلات و راه حل آن است.
۰۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
چرا ایران رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نمی‌شناسد؟
به استناد به آیات نورانی قرآن، به‌رغم آنکه خداوند با فرستادن حضرت موسی(ع)، قوم یهود را از بسیاری از نعمات خود بهره‌مند و آنان را نسبت به دیگران برتری بخشید، با این‌حال اکثر یهودیان همواره در حال ستیز با پیامبران خود بوده و از فرامین الهی سرپیچی می‌کردند و سرانجام با پیمان شکنی خویش، مورد غضب الهی قرار گرفته و برای همیشه اسباب پراکندگی این قوم را فراهم ساختند.
۰۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
بدترین و بهترین گزینه دولت
ناتوانی در مهار تورم و قیمت ارز و سکه یا به تعبیر یکی از استیضاح‌کنندگان «خالی کردن جیب مردم با سوء‌مدیریت» عمده دلیل برکناری کرباسیان عنوان می‌شود.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
کمی هم آمریکایی باشید!
اگر قانون «تعارض منافع» درآمریکا که مقامات این کشور ملزم به اجرای آن هستند، در ایران به اجرا در می‌آمد و مراکز اطلاعاتی و نظارتی بر اجرای دقیق آن نظارت می‌کردند، آیا بخش قابل توجهی از ناهنجاری‌های اقتصادی فرصت بروز پیدا می‌کرد؟! پاسخ بدون کمترین تردیدی منفی است.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
مجلس که سفارت انگلیس نیست!
اصل ۸۶ قانون اساسی در مقام آزادی نماینده در رابطه با رای دادن و اظهار‌نظر در جهت ایفای وظایف نمایندگی در مجلس است و ارتکاب اعمال و عناوین مجرمانه از شمول این اصل خارج می‌باشد.
۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
ایران و مدافعان حریم اروپا
«پاسداری از مرکزیت آمریکا و اروپا در سیاست خارجی ایران» خطی است که نخبگان در ایران دنبال می‌کنند. این خط از اواسط زمان قاجار شروع شده، در دوره پهلوی شدت گرفته و در دوره جمهوری اسلامی از سوی یک جریان سیاسی با جدیت دنبال شده است.
۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
احتکار چیست؟ مُحتکر کیست؟
تعاریف لغوی و حتی اصطلاحی احتکار بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد، در تعریف لغوی آمده است که؛ احتکار در لغت به معنای نگهداری طعام به انتظار گران شدن آن را گویند.
یادداشت/ سعدالله زارعی
۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
زمان کوبیدن سر مار
مصوبه کنست رژیم صهیونیستی تلاش برای عملیاتی کردن نیتی است که این رژیم تاکنون از تحقق آن ناتوان بوده است. پیش تر برخی مقامات حزب حاکم لیکود گفته بودند در اخراج کامل فلسطینی‌ها کوتاهی کرده‌ایم و باید با یهودی‌سازی کامل این سرزمین به هر نوع مناقشه‌ای پایان دهیم.
۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
آیا در این اوضاع رهبری اقدام نمی‌کنند؟
رهبری نسبت به رفتار قوا و دستگاه‌های مختلف نه تنها بی‌تفاوت نیستند بلکه حساسیت بالایی دارند و مستمرا\" انجام وظایف و بخصوص وظایف معطل مانده را از آنها مطالبه می‌کنند.\r\n\r\n
۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
تحریم نفتی یا تهدید نفتی!
آمریکا در جدیدترین اقدام خود جهت تشدید فشارهای خود بر ایران مسئله تحریم کامل نفتی ایران را مطرح کرده است.
۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
راه‌کارهای راهبردی و کاربردی مقابله با گرانی
اقتصاد ایران اگرچه پسوند اسلامی را یدک می‌کشد، اما در حال حاضر بیشتر گرایش لیبرالی دارد، با این حال بسیاری از صاحب‌نظران عرصه اقتصاد معتقدند، اقتصاد ما نه تابع اصول نظام سرمایه‌داری یا کاپیتالیسم است، نه پیرو مؤلفه‌های نظام سوسیالیستی است و نه از اصول و ارزش‌های مکتب اسلامی، به درستی بهره‌مند است.
یادداشت/ شروین طاهری
۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۷
​اروپا، چاو چاو چاو!
ترامپ با آنکه پس از پوتین با نمایندگان رسانه‌ها صحبت کرد، مثل همیشه با رک‌گویی یانکی‌وارش بند را همان اول کار به آب داد و تصریح کرد در هلسینکی موضوعات مختلفی برای گفت‌وگو میان 2 طرف وجود دارد. از مسائل نظامی و سیاسی گرفته تا موضوعات دیگری چون مسائل هسته‌ای و حتی چین.\r\n\r\n
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان