جاذبه های گردشگری شهر تاریخی دلیجان+تصاویر حضور خانواده شهید مدافع حرم استان مرکزی در جمع زائران کربلای ایران چراغپور: کی‌‌روش ۶۰ درصد تیم ملی ما بود/ مزایای او زیاد بود اما موفق نبود! تأکید دبیرکل سازمان ملل بر اشغالی‌بودن جولان شفر: تمام مربیان باید بیایند و از تماشای بازی تیم امید لذت ببرند/ این تیم می تواند عراق را شکست دهد زلاتکو کرانچار: بدون بهانه‌تراشی و با برنامه‌ریزی مناسب مهیای مرحله بعدی مسابقات می‌شویم/ تنها مشکل ما عدم همکاری برخی باشگاه‌هاست انتقاد تند علی دایی پس از سیل گلستان +عکس پیروزی دراماتیک آلمان در خاک هلند در دقیقه ۹۰/ باخت کرواسی و برد آسان بلژیک گرانی‌های ۹۷ چه غذاهایی را به سفره مردم آورد؟ +عکس قانون‌های متناقض مانع پیشروی تولید/رونق تولید راه عبور از موانع کشوراست
دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
آرشیو
۰۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
دوباره در دام گرانی‌ها و کمبودهای ساختگی گرفتار نشویم!
ین مسیری است که بارها آزموده‌ایم، یادمان نرفته گرانی و کمبود ساختگی و مقطعی برخی از کالاهای ضروری موردنیاز مردم و نتایج هجوم برخی از افراد جامعه برای خرید و ذخیره‌سازی این اقلام از جمله؛ گوجه، پیاز، سیب‌زمینی، مرغ، تخم‌مرغ، سکه، ارز، بنزین و سایر مایحتاج عمومی که در مقاطع مختلف با توطئه بیگانگان یا فرصت‌طلبی افراد خائن به مردم تحمیل شده است.
۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
تهران برای لاکچری‌ها
چقدر اخبار شهر تهران را دنبال می‌کنید؟ آیا در جریان طرح‌ها، برنامه‌ها و پیشنهاداتی که به شکل جسته و گریخته و پنهان و آشکار در دستور کار مسئولین محترم شهرداری و شورای شهر تهران قرار گرفته هستید؟
۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
طرحی برای اجرای فرمان راهبردی آتش به اختیار / در راستای بیانیه گام دوم انقلاب
طی عمر پر برکت انقلاب اسلامی ایران، نهادهای مختلفی در جهت پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور و نیز رفع محرومیت از جامعه پا به عرصه وجود گذاشتند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
چه کسانی به گرانی‌ها دامن می‌زنند!؟
کشور ایران از سال‌ها پیش از انقلاب اسلامی، پیوسته با مشکل تورم و گرانی دست به گریبان بوده است و حتی در زمان جنگ جهانی اول و دوم که مردم در بدترین شرایط معیشتی قرار داشتند نیز، از شر زالوصفتان فرصت‌طلبی که با گران‌فروشی، کم‌فروشی و احتکار، خون مردم را در شیشه می‌کردند، در امان نبوده است.
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
حرکت چراغ خاموش چین در سوریه
واقعیت این است که سوریه بنابر برآورد کارشناسان به مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد دلار برای بازسازی خود نیاز دارد.
یادداشت/
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
آیت الله سید ابراهیم رئیسی امین امام و رهبری/ سه حکم مستقیم امام(ره) برای آقای رئیسی
آیت الله رئیسی در حالی توسط رهبر انقلاب به سمت قاضی‌القضاتی رسیده که پیش‌تر هم در اقدامی قابل توجه توسط امام راحل سه مأموریت مهم قضایی کسب کرده بود.
یادداشت
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
خواستگاری مدرن در پاساژی مدرن‌تر/گذار سنت به مدرنیته؛ گذاری از طبیعت به توهم
شاید بتوان گفت اتفاق ساده اما عجیب پاساژ گلستان اراک که در آن یک عاشقانه شخصی و خانوادگی را به یک مقوله اجتماعی تبدیل می‌کند خود نمایانگر این مهم باشد که دیگر تفکر مدرنیسم در بخشی از جامعه تأثیرات خود را گذاشته است.
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸
یادداشت/ حسین شریعتمداری جای نگرانی داشت نه افتخار!
این تلقی در برخی از اذهان شکل گرفته است که جناب روحانی برای دور کردن افکار عمومی از وعده‌های فراوانی که داده‌اند و تقریبا همه آنها بر زمین مانده است، بار دیگر به داستان خیالی سایه جنگ! روی آورده‌اند.
احمدرضا هدایتی
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
اشرافیگری و فاصله طبقاتی آفت حال و چالش آینده
اسلام به هیچ وجه با داشتن ثروت شخصی مشروع و منطقی مخالف نیست، مخصوصاً وقتی که این سرمایه در مسیر رشد و پیشرفت کشور و یا کمک به محرومین و مستضعفین جامعه به کار گرفته شود، اما آنگاه که این ثروت، دستمایه فخر فروشی قرار گیرد و باعث بروز رفتارهای نامتعارف و بعضاً غیرانسانی شود، به شدت در مقابل آن می‌ایستد.
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
گران‌فروشان و محتکرین، زیانکارترین افراد جامعه / چقدر حقیر و نادان هستند؛ گران‌فروشان و محتکرین
حتماً شما هم این جملات و امثال آن را از زبان بسیاری از فروشندگان و برخی تولیدکنندگان در پاسخ به علت گران‌فروشی برخی کالاها و خدماتی که عرضه می‌کنند، را شنیده‌اید؛ قیمت ارز افزایش پیدا کرده است، گران خریده‌ام، در بازار گران شده است، فردا خودم باید دو برابر همین مقدار بخرم.
یادداشت/ مهدی فضائلی
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
تازه های بیانیه گام دوم انقلاب
اولین نکته تازه در بیانیه «گام دوم انقلاب» جمع شدن یکجای مجموعه ای شامل نگاه تاریخی، توصیف وضع موجود، نشان دادن چشم انداز، راه نیل به چشم انداز و موتور محرک و پیشران حرکت به سمت چشم انداز است.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
آقای ظریف انتظار این نبود!
هم‌اکنون، این تلقی در افکار عمومی شکل گرفته است که چرا برخی از وزرا به جای پاسخگویی در مقابل عملکرد چند ساله خود، میدان را خالی می‌کنند! و پاسخگوی عملکرد خود نیستند؟!
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
استعفای معمار برجام!
استعفای ظریف، نوعی فرار به جلوست. او بارها برای بدست آوردن منافع جناحی از جایگاه خود سوء استفاده کرد و برجامی را به ملت تحمیل کرد که امروز کاملا روشن شده چیزی بیش از یک تعهد یکجانبه خسارت بار نبوده است.
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
گام دوم / عصاره کلام رهبری در یک بیانیه
بخش عمده این بیانیه، عصاره بیانات و رهنمودها و راهبردها و همچنین مطالبات و توصیه‌هایی است که ایشان طی یکی دو دهه اخیر بارها و بارها خطاب به مردم و مسئولین مطرح کرده‌اند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
یادداشت/ حسین شریعتمداری از این دیوانه نترسید!
طی ۵ سال و چند ماه گذشته در مقابل آنهمه امتیاز نقدی که به آمریکا داده‌ایم غیر از افزایش تحریم‌ها و ده‌ها پرونده خصمانه دیگری که علیه ایران اسلامی گشوده‌اند چه امتیازی گرفته‌ایم؟!
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
ثابت کردند که مدیریت نمی‌دانند
در این روزها اگرچه دشمن بیشتر توان خود را بر ایجاد بحران‌های کاذب اقتصادی متمرکز نموده، اما همزمان می‌کوشد تا با سوءاستفاده از وضعیت ایجاد شده و کم‌کاری و ضعف برخی از مسئولین نالایق و حداکثر استفاده از موقعیت افراد خائن و نفوذی خود در دستگاه‌های مختلف دولتی، تصویری غیرواقعی و سراسر توأم با عیب و نقص از انقلاب اسلامی ترسیم نموده و برای ناامید کردن مردم، چنین القاء کند که نظام اسلامی فاقد توانایی‌های لازم برای اداره حکومت است.
در پی انتخاب سه‌باره شهردار اراک؛
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
رأی لیست امید به میثاق‌های حزبی
بعد از چند ماه معطلی محمد کریم شفیعی به‌عنوان سومین گزینه (لیست امید) برای تصدی پست شهرداری اراک انتخاب و برای تائید صلاحیت به وزارت کشور معرفی شد.
یادداشت/شریعتمداری
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
که با ما هر چه کرد آن «آشنا» کرد
همین وادادگی‌ها و خودباختگی‌های برخی از دولتمردان است که گستاخی امروز دشمنان را درپی داشته و باعث شده که هر روز مشکل جدیدی به ملت تحمیل شود.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
افراط‌گرایی و خشونت‌طلبی غربی‌ها، عامل تمام جنگ‌های چند قرن اخیر
واژه «افراط‌گرایی» در لغت «رادیکال» یا «تندرو» تعریف شده است، این کلمه از واژه یونانی «رادیکس» به معنای «ریشه» گرفته شده است و مفهوم آن دفاع از دیدگاه‌ها یا اقدامات افراطی است، خشونت نیز حاصل استفاده از قوه قهریه و نتیجه افراط‌گرایی است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
نگاه جهان سومی به موضوع آموزش و پرورش
 طبق اصل‏ ۳۰ قانون اساسی، دولت‏ موظف‏ است‏ وسایل‏ آموزش‏ و پرورش‏ رایگان‏ را برای‏ همه‏ ملت‏ تا پایان‏ دوره‏ متوسطه‏ فراهم‏ سازد و وسایل‏ تحصیلات‏ عالی‏ را تا سر حد خودکفایی‏ کشور به‏ طور رایگان‏ گسترش‏ دهد.
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان