امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴
آرشیو یادداشت
یادداشت؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
امام(ره) از افکار عمومی جهان پاک نخواهد شد
امام خمینی(ره) در طول دوران حیات پربرکت خود آن‌چنان تأثیرات بزرگی در اذهان و افکار عمومی جهان به‌جای گذاشته که هرگز از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد.
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
نگذارید اینها کهنه شود!
فضائلی نوشت: همانگونه که نباید گذاشت حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس فراموش شوند باید هم از حماسه‌هایی که پس از دفاع مقدس و با الهام از آنها خلق شده و می‌شود و هم از خالقان آن حماسه‌ها نیز پاسداری کنیم.
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
مجلس خوب، مجلس با برکت است
اصرار غیر عقلانی جریان برانداز بر ایده رفراندم که برخی ها را متاثر کرده است، جایگاه و مشروعیت مجلس نمایندگان مردم را به محاق برده است. بطوری که این پرسش چالش برانگیز در اذهان عمومی پدید آمده است که با وجود ساز و کار همه پرسی در اداره مملکت چه نیازی به کاربست ایده نمایندگی غیر مستقیم مردم است.
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
یادداشت شریعتمداری با عنوان محترمانه با آقای خسروپناه
شریعتمداری با اشاره به لایحه حجاب نوشت: در حالی که حمایت تلویحی رسانه‌های بیگانه و سایت‌ها و کانال‌های وابسته به دشمنان تابلودار نظام از لایحه یاد شده، دور از انتظار نبود، برخی از برادرانی که بعضاً دارای مسئولیت رسمی نیز هستند به حمایت از لایحه مورد ‌اشاره پرداخته و درباره آن اظهاراتی داشته‌اند که متاسفانه با واقعیت و آنچه در متن لایحه مورد ‌اشاره آمده است فاصله فراوانی دارد.
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
درباره آب هیرمند و شعارِ «رضا شاه، روحت شاد»
این روزها که همه جا صحبت از آب هیرمند و سهم ایران از آن مطرح شده و دولت قاطعانه به دنبال اِحقاق حقوق مردم سیستان و بلوچستان از افغانستان است، من یاد شعارهای اغتشاشگران در سال 1401 می‌افتم؛ همان عده‌ای که می‌گفتند «رضا شاه، روحت شاد» و برای خاندان پهلوی هورا می‌کشیدند.
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
لایحه عفاف یا گسترش بی‌حجابی؟!
اخیراً لایحه‌ای با عنوان «‌لایحه عفاف و حجاب‌» از سوی دستگاه قضایی تهیه شده و توسط دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. نگاهی به مفاد این لایحه و مقایسه مواد پیشنهادی آن با قوانین موجود، این تلقی را به دنبال دارد که انگار لایحه یاد شده نه برای مقابله با بی‌حجابی، بلکه با هدف (ولو ناخواسته‌) حذف موانع قانونی موجود و زمینه‌سازی برای گسترش این پدیده زشت و پلشت تهیه شده است!
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
ولایت مطلقه، کلید انعطاف برای تحول‌آفرینی
امروز به شدت نیازمند به مدیران و نخبگانی هستیم که اولا ضرورت تحول را متوجه شوند ثانیا توان علمی و عملی برای تبیین یا ایجاد تحول را داشته باشند و ثالثا شجاعت لازم را داشته باشند تا هم تحول را بفهمند و هم توان تحقق آنرا داشته باشند.
یادداشت؛
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
روابط عمومی، خالق و حافظ سرمایه اجتماعی سازمانها
روابط عمومي به عنوان اصلی‌ترین حلقه ارتباطي بين حكومت، سازمان و مديريت با مردم است و در فرآيند دسترسي مديران به افكار عمومي و جريان آزاد اطلاعات و ارتباطات تحقق اصل پرسشگري و پاسخگويي و بسط فرهنگ نظارت مردم بر عملكرد دولتمردان و نهادهاي اجرايي، مسئوليتي خطير دارد.
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱
گنبد آهنین آن روزها و این روزها!
درگیری‌های نظامی چند سال گذشته میان نیروهای مقاومت و ارتش اسرائیل و مخصوصاً درگیری‌های اخیر نشان داد گنبد آهنین برای مقابله با موشک‌های شلیک شده از سوی نیروهای مقاومت، کارآمدی چندانی ندارد.
یادداشت/
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴
نمایشگاه کتاب، دماسنج فرهنگی کشور
نمایشگاه کتاب تهران، یک ویترین بزرگ از جریان نشر کشور است؛ اندیشمندان، تصمیم‌گیران و مدیران فرهنگی کشور می توانند از این فرصت ده روزه استفاده کنند و در متن و حاشیۀ آخرین و به‌روزترین رویه‌‌ها و روال‌‌ها و روندهای جریان نشر قرار بگیرند.
یادداشت/
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
حل ابهامات با آبگیری؛ رودخانه زهره با سد چم شیر به اتمام می‌رسد
آبگیری سد چمشیر پس از کش و قوس‌های فراوان و با وجود ابهامات و مباحث مطرح شده توسط کارشناسان، اواخر سال گذشته سد به صورت رسمی آبگیری شد.
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
تا غول بیابان نفریبد به سرابت
اگر آنگونه که اعلام شده قیمت یک خودروی شاسی بلند از نوع مورد بحث ۷۰۰ میلیون تومان باشد، مبلغ تخلف شده مدیران بانک مرکزی در دولت آقای روحانی بهای چند هزار دستگاه از همین خودروهای شاسی بلند است. ولی روزنامه‌های زنجیره‌ای تحت مدیریت مدعیان اصلاحات این خبر را سانسور کرده و یا، با کم‌توجهی از کنار آن عبور کرده‌اند! چرا؟!
یادداشت؛
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
تقاطع غیر هم‌سطح بسازیم یا نسازیم
این روزها شورا درگیر یک تصمیم بزرگ است که آیا وارد پروژه احداث تقاطع‌های غیر هم‌سطح بشود یا نه؟
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۲
شکست امارات در کابل و سنگ‌اندازی در مسیر مذاکرات دوحه
برخی شنیده‌ها از پایتخت افغانستان، اقدام امارات در ارائه پیشنهاد قطعنامه ۲۶۸۱ به شورای امنیت سازمان ملل را نه در راستای اهداف حقوق بشری، بلکه نوعی انتقام‌گیری از مقامات طالبان در پی بی‌نتیجه ماندن گفتگوهای دوطرفه ارزیابی می‌کند.
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۸
آغاز اعتصابات ملی ایران؟!! خواب دیدید، خیر باشه
شب گذشته، اشکان خطیبی، برزو ارجمند، احسان کرمی و پرستو صالحی با استوری بنری مشترک با عنوان «اعتصابات ملی ایران» گویا دور تازه ای از فعالیت های نخ نما و ریاکارانه خود را آغاز کرده اند.
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳
یادداشت| آلزایمر فرهنگی
رضا اسماعیلی در یادداشتی نوشت: تا زمانی که ما با چهره‌های پر فروغ تاریخ و فرهنگ خویش بیگانه‌ایم، با خودمان بیگانه‌ایم و به نوعی گرفتار «آلزایمر فرهنگی»!
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
پرسشی خاضعانه از رسول خدا (ص)
چند سال قبل در یکی از یادداشت‌های کیهان به نکته‌ای اشاره کرده و آورده بودیم «‌سوره هود» که نازل شد، غم سنگینی بر قلب رسول خدا‌(ص) نشست و از آن پس، بارها به غُصه می‌فرمود: «سوره هود مرا پیر کرد».
یادداشت؛
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۰
توانمند و همواره پویا!
سپاه سرفراز و سربلند پاسداران انقلاب اسلامی که بر آمده از بطن مردم مومن و محبوب ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی است، اگر روزی در داخل مرزهای ایران‌مان هویت داشت امروز با تکثیر آن در بیرون از مرزها در قالب گروه‌های مقاومت و جهادی که تنها یک دستاوردشان نجات سوریه و عراق به عنوان بخشی از سرزمین‌های اسلامی از چنگال جریان‌های آمریکاساخته تکفیری است، دیگر از حیث معنوی تک‌هویت معنا نمی‌شود.
۳۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
رفراندوم؛ از قاعده‌ی دموکراسی تا قصد دیکتاتوری| یادداشت
جمهوری اسلامی از اصلِ همه‌پرسی نه تنها واهمه‌ای نداشته بلکه تنها انقلاب بزرگ تاریخ است که پس از پیروزی، حتی برای تعیین نوع حکومت، رفراندوم برگزار کرد.
۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱
ضرورت یک تفکیک مهم در بحث حجاب
«اعتقاد به حجاب» را نمی‌شود اجبار کرد؛ کسی هست مخالفتی با این گزاره داشته باشد؟ همانطور که هیچ اعتقاد دیگری را نمی‌شود اجبار کرد؛ یعنی نمی‌شود کسی را مجبور کرد اعتقاد داشته باشد پوشش و رفتار محجوبانه، کرامت زن را حفظ می‌کند و به او امنیت روانی و اجتماعی می‌دهد.
آخرین اخبار