دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کشاورزی خنداب از دیروز تا امروز از اصرار بر لایحه ضدملی تا مجلس در آزمون مردمی ماندن صعود با دست‌های آقای کلین‌شیت/تعطیلات میریم دربی/دیوار ایران به چین رسید سروش از سایپا رفت/ سلیمانی مدیرعامل شد «پوری حسینی» ممنوع‌الخروج شد تجمع مردمی آزادی مرضیه هاشمی مقابل سفارت سوئد/تصاویر انهدام باند جعل اسناد و مدارک دولتی حاشیه‌های پیش از دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان + تصاویر دعوت از داوطلبان امامت جمعه برای شرکت در آزمون / ۳۰ساله‌ها می‌توانند امام جمعه شوند جزئیات تحویل خودروهای پیش فروش شده سایپا/ افزایش ۳۰ درصدی قیمت پراید و تیبا
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
آرشیو
یادداشت
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
حل مشکلات با وحدت نيروهاي انقلاب ممکن خواهد بود
وحدت نيروهاي انقلاب دستاوردهاي مختلفي را در عرصه‌هاي گوناگون کشور خواهد داشت که دستيابي به آن‌ها در مقطع کنوني به‌ضرورت و فوريتي تبدیل‌شده است.
(در رابطه با معایب استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی)
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
با استانی شدن انتخابات، پدیده استفاده از پول‌های کثیف تشدید می‌شود
بی‌شک قانون انتخابات فعلی حاوی اشکلات و کاستی‌های مهمی است که باید برطرف شود، اما قطعاً استانی شدن انتخابات نه‌تنها نمی‌تواند رافع این مشکلات و کاستی‌ها باشد، بلکه بر مشکلات فعلی آن از جمله شیوه کاملاً ناعادلانه تبلیغات نیز افزوده خواهد شد.
تبیین دستاوردهای انقلاب در چهل بند-1
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
از انزوای علی (ع) تا رویش انقلابی علی وار
با تشکیل جمهوری اسلامی، آرزوی دیرینه امام علی(ع) و ائمه هدی (ع) برآورده شد.
یادداشت
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
طرح سازش چشم بستن بر خباثت آمریکاست
عده‌ای ساده‌لوحانه و یا غرض ورزانه با طرح موضوع سازش با آمریکا، راه‌حل توسعه کشور را عبور از مسیر رهیافت‌های افراطی! در سیاست خارجه در عدم تعامل با کشورهایی نظیر آمریکا می‌دانند.
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
آیا آمریکا دست به ریسک خطرناک دیگری خواهد زد؟
برخی از کارشناسان مسائل سیاسی و نظامی، ادعاهای اخیر دولت آمریکا مبنی بر خروج ارتش این کشور از عراق و سوریه را غیرواقعی و سناریویی جدیدی برای فریب افکار عمومی جهان تلقی می‌کنند.
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
صنعت افسارگسیخته خودروسازی
به‌رغم وعده‌های مسئولین محترم، قیمت دلار در سالجاری چندبرابر مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و با این‌که مجدداً با کاهش مواجه شد، اما همچنان حدود سه برابر قیمت قبلی خود ثابت باقی مانده است، با این حال این وضعیت نمی‌تواند بهانه معقول و منطقی برای افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان کشور باشد.
۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
درخشش نام بلند امیر کبیر بر تارک استقلال وطن
سرمای دی ماه یادآور دست ِ سرد و بی رحم ِ استبداد بر سینه ی ستبر ِ دلیر مردی شجاع و عدالت خواه بنام امیر کبیر است، اوکه نام بلندش بر تارک استقلال وطن می درخشد...
یادداشت
۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
تاریخ امیرکبیر را فراموش نمی‌کند
امیرکبیر را حافظ منافع ملی و حامی کالای داخلی بشناسید.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲
چرا هزینه زندگی در تهران را گران کنید؟
در بسیاری از امورِ کشور افرادی مسئولیت‌ها را بر عهده دارند که به جای چاره‌اندیشی اساسی، دائماً به راه‌کارهای انحرافی و یا نسخه‌های موقت متوسل می‌شوند.
یادداشت/ حسن رضایی
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
گاوت مرده مش حسن!
در حالی که «فرانسیس فوکویاما» از پایان نئولیبرالیسم سخن می‌گوید، اینجا کسانی با ژست باسوادی و مفروض گرفتن نئولیبرالیسم به عنوان جامعه ایده‌آل بشر، مکرر توصیه‌‌های سی‌گانه یک شهروند تراز آن دنیای موهوم و رو به فروپاشی را برای ما فهرست می‌کنند!
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
چرا برای برخی از افراد جامعه، مرغ همسایه غاز است؟
چرا مردم اروپا و آمریکا و یا حتی عده‌ای از افراد جامعه ما، هرگز این رفتارهای وقیح افراد مذکور را ندیده و یا نمی‌خواهند که ببینند و چگونه این افراد حاضر می‌شوند تبعیت از چنین اشخاصی را تا حد ریاست جمهوری پذیرا باشند؟
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
ترامپ! تو هیچی نمی‌دونی!
ترامپ شاید به قهرمانان علاقه داشته باشد و سعی کند خود را به‌عنوان قهرمان نجات آمریکا از دست مهاجران غیرقانونی تبدیل کند اما در نهایت باید بداند از قهرمانی در سریال برای ساخت پوسترش تقلید کرده است که مهم‌ترین گفته راجع به او این است: «جان اسنو! تو هیچی نمی‌دونی!» شاید به همین دلیل باشد که کاربران اینترنتی در فضای مجازی بارها از این شعار استفاده کرده و نوشته‌اند: «ترامپ! تو هیچی نمی‌دونی!»
یادداشت/ مهدی فضائلی
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
آتش به خرمن اصحاب فتنه ۸۸
انتشار دیر هنگام اما لازم و موثر کتاب \"فتنه تغلب\" پرده را از بخشی از ناگفته ها کنار زد و این آتشی شد بر خرمن اصحاب فتنه!
اعداد و ارقام عجیب و غریب در لایحه بودجه 98 آن را مبهم‌تر کرده است
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
رمزنویسی یا بودجه‌نویسی؟
در حالی در لایحه بودجه ۹۸ برای هزینه‌های جاری و عمرانی و منابع حاصل از مازاد فروش نفت، میعانات گازی و گاز عدد «یک» قرار داده شده است که این تکنیک بودجه‌نویسی در واقع چک سفیدی است که به دولت داده می‌شود.
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
باید حافظه تاریخی خودمان را مرور کنیم!
با این‌که اکثریت قاطعِ مردم شریف، متدین، فهیم و ایثارگر ایران اسلامی در طول عمر با برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، همواره حضوری گسترده و مؤثر در صحنه‌های مختلف دفاع از دستاوردهای انقلاب و یاری رساندن به دیگران داشته‌اند، اما کسانی هم بوده و هستند که آبرو و اعتبار ایران و ایرانی را با عمل و رفتارشان خدشه‌دار نموده‌اند.
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
چند سوال اساسی در مورد تصویرسازی رؤیایی رسانه‌های خارجی از غرب
امروزه رسانه‌های غربی با استفاده از ابزار و شیوه‌های نوین تبلیغاتی توانسته‌اند، از کشورهای اروپایی و آمریکا، مدینه فاضله‌ای را در ذهن و فکر برخی مردم و به‌خصوص جوانان سایر کشورها به تصویر بکشند، که شهروندان آن سرشار از رفاه، آزادی، آسایش و آرامش هستند و فارغ از هر دغدغه‌ای، فقط به پیشرفت کشور خود می‌اندیشند.
فعال فرهنگی و سیاسی استان مرکزی مطرح کرد:
۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
بنام توسعه استان باهدف یارگیری برای انتخابات/ناظران به هوش باشند!
فعال فرهنگی و سیاسی استان مرکزی در متنی با طرح این سؤال که آیا مجامع توسعه استان مجوز قانونی دارد یا خیر خواستار رسیدگی به فعالیت‌های این مجامع در استان مرکزی شد.
/یادداشت/
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
اراک یادگار طراحی شهری در دوره قاجار
یادداشت محسن کریمی – دانشجوی دکتری باستان شناسی دانشگاه محقق اردبیلی، معاون میراث فرهنگی استان مرکزی
یادداشت/عباس خسرواني؛
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
عمل کارگزاران در دولت اسلامي
امروز بخش مهمي از ناکارآمدی‌های دولت اسلامي در تحقق آرمان‌ها و اهداف خود ناشي از حضور کارگزاراني است که نه عقلا معارف و احکام دين را می‌شناسند و نه قلبا به حکومت اسلامي ايمان و اعتقاددارند.
یادداشت؛
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
ریشه بسیاری از مشکلات جامعه عدم عمل به قوانین است
نماینده مردم محلات و دلیجان در یادداشتی ریشه مشکلات امروز کشور را دوری از عمل به قانون دانست.
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان