چرا اینفانتینیو ایران را برای مشارکت در جام جهانی پیشنهاد داد؟ جزئیات بسته پیشنهادی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها اگر همیشه خسته‌اید، بخوانید/ معجزه گل شمعدانی در درمان ۱۰ بیماری/ روند پیری را با این خوراکی متوقف کنید/ میوه‌ای چهار فصل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بالگردهای آمریکایی دوباره اقدام به جابه‌جایی عناصر داعش کردند عمران‌‎زاده از دنیای فوتبال خداحافظی کرد برداشت گزینشی از نامه‌ای که به نفع بازنشسته‌های فوتبال نیست! وقتی خبرنگار آمریکایی بی‌کینه‌تر از خبرنگاران ایرانی بی‌بی‌سی درباره کشورمان می‌نویسد هر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می‌شود آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول مردم با صدای رسا، گله‌ و نقدشان را باید بگویند/ ایران در سال‌های آینده سربلندتر خواهد بود
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۱
آرشیو
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
همه نفس تنگی‌های دیپلماتیک
این ادعا ضمن اینکه تهمت زننده ای به منتقدین است، در حالی بیان می شود که مدتهاست دولت های ضدایرانی با همین اتهام به دنبال تحریم مضاعف جمهوری اسلامی اند.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
مدیر مسؤول روزنامه کیهان در یادداشتی، به مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه کشورمان با یکی از پایگاههای خبری در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF اشاره کرد.
ریشه‌های روزمرگی و کهنه دیدن وقایع کجاست؟
۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
چشم‌های من سمساری است یا زندگی تکراری است؟!
چرا زندگی من تکراری و خسته‌کننده و تقطیع شده و کهنه است؟ یک بار باید انگشت اتهام را از سمت زندگی به متن خود بچرخانم و به جای اینکه بیرون را متهم کنم به درون خود توجه کنم که نکند این من هستم که تکراری، خسته‌کننده، تقطیع شده و کهنه می‌بینم. یعنی اشکال نه در «دیده شده» که در «بیننده» و «فرآیند دیدن» وجود دارد.
۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
هدف غایی و نهایی اقتصاد مقاومتی
سالهاست که اصطلاحاتی مانند؛ توسعه یافته، در حال توسعه، عقب مانده یا جهان سوم در دنیای سیاست مطرح است و هر یک از کشورها متناسب با شرایط خود، در یکی از این دسته بندی‌ها قرار گرفته‌اند.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
فوت بی‌بی‌سی در بادکنک تحریم‌ها
«بی‌بی‌سی فارسی»، «ایران اینترنشنال»، «رادیو فردا» و «من‌وتو» از اصلی‌ترین توپخانه‌های جنگ رسانه‌ای امریکا علیه مردم ایران است؛ شبکه‌هایی که برنامه‌های ویژه خود را از چند ماه پیش از بازگشت تحریم‌ها آغاز کرده‌اند و از ۱۳ آبان به اوج خود رسید. در این میان شبه‌رسانه بی‌بی‌سی فارسی را می‌توان به دلیل قدمت بیشتر و به‌کار گیری ترفند‌های بیشتر رسانه‌ای اصلی‌ترین محور جنگ رسانه‌ای دانست. در ادامه نگاهی به اقدامات این شبکه و محور‌های نقش‌آفرینی آن در جنگ موجود، خواهیم داشت.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
هشدار درباره مقاومت تاکتیکی
مهم‌ترین آسیب در ماه‌های آینده این خواهد بود که بخش‌هایی از دولت نگاه تاکتیکی به مقاومت داشته و به آن به مثابه مقدمه و زمینه‌چینی برای مذاکره نگاه کنند.
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
استخوان در گلوی بن سلمان را بشناسید
القدس العربی نوشت «خالد بن طلال» عموزاده «محمد بن سلمان» به استخوانی در گلوی ولیعهد سعودی تبدیل شده است.
یادداشت؛
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
نگاهی به منطق و لزوم «تعدیل معنادار» در تعهدات ایران ذیل برجام
این تصور نباید در طرف آمریکایی ایجاد شود که اقدام به هر خصومتی که بکند، بی‌هزینه باقی خواهد ماند؛ ساز و کاری نیاز است تا کاخ سفید هرچه بیشتر دم از فشار زد، بیشتر از آنچه می‌خواهد فاصله بگیرد.
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
خودتان را به آن راه نزنید!
شورای نگهبان لایحه الحاق کشور به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم را رد و روز تاریخی ۱۳ آبان به عزای آمریکا و متحدان بیرونی و دنباله‌های داخلی آن تبدیل کرد.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
استکبار و استکبار ستیزی در منظومه فکری امام خمینی و امام خامنه ای
مبارزه با استکبار جهانی که از اصول اساسی اندیشه سیاسی حضرت امام خمینی و پس‌ازآن خلف صالح ایشان امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)است.
یادداشت
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
چماق برای من، هویج برای تو
نقشه معلوم است کافی است زرنگ باشی. هویج برای تو و چماق برای من هنوز هم پرزورترین نقشه آن‌هاست.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
کلیدواژه‌هایی برای پرونده تربیتی دانش‌آموزان (مرتبط با نظام آموزشی)
ردیدی وجود ندارد که آموزش و پرورش، مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل و به عبارت دیگر، شاه‌کلید پیشرفت علمی و توسعه فرهنگی جوامع، محسوب می‌شود...
۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
خالی کردن میدان، راه گرفتن بهانه از دشمن نیست
جان کلام و نکته قابل تأمل مباحث رئیس و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین محترم دولت در جریان در تصویب معاهده FATF، گرفتن بهانه از دشمن با هدف جلوگیری از تشدید تحریم‌های ظالمانه اعلام شد.
۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
دانمارک با اتهام‌تراشی دنبال چیست؟
اتهام‌ پراکنی‌های دانمارک علیه ایران در شرایطی مطرح شد که از سوی طرف ایرانی خاص و خطیر خوانده شده است؛ در چنین شرایطی چرا کپنهاگ باید دنبال تنش‌زایی باشد؟
زنگ‌زدایی از ذهن زندان زده قضات با بخشنامه رئیس قوه قضائیه
۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
زندان جزای پاکبازی عاشقانه نیست!
در نظام حقوقی ما با زوج معامله یک بدهکار می‌شود. در صورتی که عقد نکاح معامله مقابله‌ای و بر سر کالا نیست که ثمن و مثنمی داشته باشد. ما در کشورمان روش بسیار نامناسبی را پیش گرفته‌ایم و پسر و دختری را که قصد آغاز یک زندگی مشترک دارند به مثابه طرفین یک معامله مالی و مقابله‌ای تلقی و زوج را بدهکار مهریه تصور می‌کنیم که اگر بدهی‌اش را پرداخت نکند باید به زندان برود. این واقعاً مضحک و اهانت سنگینی به نهاد خانواده و آن دختر است
۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
اقدام و عمل، شرط ایجاد امید
رئیس جمهور محترم، چندی پیش در جمع تعدادی از اساتید دانشگاه و چند دانشجو گفتند؛ «امروز در جامعه‌مان نیاز به تقویت امید به فردا داریم» و در ادامه افزودند؛ «ناامیدی و ناامید کردن مشکلات را حل نمی‌کند.»
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
بن‌سلمان، نوید دوران تازه برای اصلاحات!
روزنامه وطن امروز طی گزارشی به بازخوانی حمایت‌‌های بی‌محابای جریان موسوم به اصلاح‌طلب در ایران از اقدامات نمایشی محمد بن‌سلمان در عربستان سعودی پرداخته است.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
شیطان متوسط
این تقسیم بندی نامعلوم آمریکا به شیطان متوسط و شیطان بزرگ از کدام مبنا سر درآورده است . شیطنت آمریکا برخواسته از تفکر اوست حال چه همان مرد به ظاهر مودب مسئول باشد یا ترامپ به ظاهر دیوانه.
چگونه تصویب لوایح خودتحریمی، بهانه را از آمریکا نگرفت؟
۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸
وقتی پیش بینی منتقدان FATF محقق می‌شود
امروز تعهدی که دولت به FATF داده و اطلاعاتی که به بازرسان و کارشناسان این نهاد داده می‌شود به عنوان منبع در گزارش‌ها و اقدامات تحریمی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۳
«من به لبخند گرگ بدبینم»!
مدیر مسؤول روزنامه کیهان همزمان با بررسی مصوبه مجلس درباره کنوانسیون به اصطلاح «مبارزه با تأمین مالی تروریسم- CFT در شورای نگهبان، یادداشتی خطاب به این شورا نوشت.
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان