تهیه و توزیع ۲۱هزار بسته غذایی و بهداشتی در رزمایش کمک مومنانه ساوه آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در استان مرکزی چرا بامداد امروز اینترنت ایران دچار مشکل شد؟ کمک مومنانه تجلی باورهای دینی و اسلامی است دشمنان در مسئله «رومینا اشرفی» به دنبال تخریب مبانی فقهی اسلام هستند/مدعیان حمایت از حقوق زن به دنبال منافع حزبی هستند تحریم نیروی انتظامی خلاف قواعد بین‌المللی است/آمریکا امنیت ملی را نشانه گرفته است مسمومیت پنج نفر با الکل در استان مرکزی/ یک نفر نابینا شد آغاز توزیع کمک های مومنانه در تفرش جمع آوری 160 میلیارد ریال زکات فطریه در استان مرکزی نمی‌خواهیم مجلس درتقنین ونظارت کوتاه بیاید/وظیفه مجلس اجرایی نیست
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
آرشیو
یادداشت/
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
کمک مؤمنانه، گامی مهم در راستای تحقق عدالت اجتماعی
رزمایش کمک مؤمنانه صرفاً نه به‌منزله‌ی جنبه‌ی مادی آن در حمایت معیشتی خانواده‌هایی که بنا به هر دلیلی با این مشکل مواجه هستند بلکه در ابعاد مختلف می‌تواند ظهور و بروز پیدا کند و گامی مهمی در راستای تحقق بخشیدن به شعار عدالت اجتماعی و همدلی اقشار مختلف جامعه در همه زمینه‌ها باشد.
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
آمریکا که ارزان‌تر حساب کرده بود!
اظهارات اخیر آقای فلاحت‌پیشه ضمن آنکه عوامانه است، با دروغ‌های شاخداری همراه است که حتی دشمنان تابلو‌دار انقلاب هم به خاطر حفظ پرستیژ خود حاضر به طرح و بیان آن نیستند.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
دشمن باهوش نیست شما بی‌هوشید!
روی سخن با غرب‌زدگان و غرب‌باورانی است که برای هوش و فراست غربی‌ها حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند و اگر مسئولیتی در نظام داشته باشند که بعضاً دارند، به علت این خودباختگی، خسارت‌های فراوانی را هم به ملت تحمیل می‌کنند که کرده‌اند!
یادداشت جدید همتی؛
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
بانک مرکزی آماده اجرای سیاست «هدف‌‌‌گذاری تورم» است
رئیس‌کل بانک مرکزی نوشت: پس از تغییر در سیاس‌ ‌‌های ارزی، پولی و مالی کشور به‌همراه انباشت منابع لازم برای ادامه سیاست کنترل و ثبات‌سازی در بازار ارز، امروز بانک مرکزی آماده اجرای سیاست «هدف‌‌گذاری تورم» است.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
آیا رواج یافتن گناه عامل بروز عذاب الهی نمی‌شود؟ / آیا کرونا مأمور خداست!؟
بسیاری از مردم باور ندارند که رخدادهای طبیعی و حوادث غیرطبیعی می‌تواند بازتاب اعمال خود آنها برای «مجازات» یا «آزمایش» و عبرت‌آموزی انسان باشد و لذا معمولاً برایشان قابل پذیرش نیست‌ که ممکن است روزی درگیر «امتحان الهی» یا گرفتار عواقب رفتاری شوند که خود زمینه بروز آن را فراهم کرده‌اند.
مروری بر شیوه‌های جذب نیرو از سوی سازمان موسوم به مجاهدین خلق پس از فرار از ایران
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
فریب و دیگر هیچ!
آنچه در پی می‌آید، فصلی است از کارنامه سازمان موسوم به مجاهدین خلق در موضوع جذب نیرو پس از فرار از ایران. خوانش این فصل به مدد خاطرات هادی شمس حائری یکی از اعضای پرسابقه سازمان صورت می‌گیرد که پس از جدایی، خاطرات خویش را به عنوان «بن‌بست انحراف» منتشر ساخت. امید آنکه این بازخوانی تحلیلی، تاریخ‌پژوهان معاصر و عموم علاقه‌مندان را مفید و مقبول آید.
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
مدیریت دوگانه، واقعیت یا بهانه
آیا به‌راستی ادعای مدیریت دوگانه صحت دارد و در سلسله مراتب اداره کشور، موازی‌کاری و تداخل‌کاری‌ صورت می‌گیرد؟
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
تأثیر کُرونا بر اقتصاد ایران در چه حد است؟
شرایط سبب شده تا اقتصاد کشور ما در کوره حوادث آبدیده شود، بنابراین می‌توان مدعی شد که اقتصاد ایران اسلامی دارای ویژگی‌های منحصر بفردی است که ماهیت و ساختار آن را از اقتصاد دیگر کشورها متمایز نموده و بر پایداری و پویایی آن افزوده است.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
ضرورت خانه‌تکانی اساسی ساختاری و سازمانی در بخش‌های کنترلی و نظارتی
آیا واقعاً نمی‌توانند یا خدای ناخواسته خودشان آلوده شده‌اند و اراده‌ای برای مقابله با فساد وجود ندارد؟
یادداشت/
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
ماهواره نور، نماد اعتماد به نفس جوانان انقلابی
پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره نور به فضا نمادی از خودباوری و اعتماد به نفس جوان انقلابی است که نشان داد می توان با توکل بر خدا و نیروی ایمان و تکیه بر توان داخلی به دستاوردهای بزرگی نائل شد.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
رفع موانع تولید، مهمترین گام برای جهش تولید
رهبر معظم انقلاب اسلامی، موضوع ضرورت توجه به کار مطلوب و اثربخش در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی را اولین بار در سال ۱۳۷۳ با تعیین شعار «وجدان کاری و انضباط اجتماعی» یادآوری کردند،...
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
پیامدهای مثبت ویروس کرونا
اگرچه ویروس کُرونا با خود تلفات انسانی به همراه داشته و باعث چالش در اقتصاد جهان و رکود در بخش تولید و سخت شدن معیشت مردم شده است، اما این همه ماجرا نیست...
یادداشت؛
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
شهروند حقیقی یا شهروند مجازی
اکثریت مردم مراودات، خبرگیری، تاثیرپذیری و تاثیرگذاری و ... خود را در شبکه های پرمخاطب اجتماعی صورت می‌دهند که مدیریت و سرورهای اغلب آنها در خارج است، این یعنی دشمنان ما همه داده‌هایی که برای اثرگذاری در جنگ روانی و ادراکی لازم دارند، در اختیارشان است.
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
یک چشمت را ببند‌!
باید از کسانی که به عقده‌گشایی علیه مجلس یازدهم که هنوز تشکیل نشده است، مشغولند پرسید با تکیه بر کدام شایستگی برتر خود، علیه مجلس یازدهم شمشیر کشیده‌اید؟!
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
یادداشت آیت‌الله خامنه‌ای درباره مناجات شعبانیه
مناجات شعبانیه نمونه‌ کاملی از تضرع و وصف حال برگزیده‌ترین بندگان صالح خدا با معبود و محبوب خود و ذات مقدس ربوبی است.
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۷
خانواده؛ پناهگاهی برای دوران قرنطینه
محیط خانواده را می توان به عنوان یکی از تعیین‌کننده‌ترین عوامل موثر در رفتارهای خروجی افراد در جامعه برشمرد. به این معنا که اگر خانواده بتواند نقش مأمن و ملجأ را آن طور که در وظیفه ذاتی آن تعریف شده است، بازی کند، نتایج مثبت آن در جامعه نمایان خواهد شد و از طرفی اگر خانواده تنها به عنوان یک ماشینِ نیازسازِ بدون مرز تعریف شود خروجی های زننده ی اجتماعی را در پی خواهد داشت.
یادداشت وارده؛
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
چرا غرب در مواجهه با بحران کرونا ناکارآمد است؟
فردگرایی در غرب تاب آوری اجتماعی را پایین آورده است و توان مقابله با بحران نیز که نیاز مبرم به یک مشارکت اجتماعی دارد، به نازلترین حد خود می‌رسد.
ماجرای دو سردار؛
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۸
سر، سِرِّ ماجرای سرداری و دست، نماد آن
فرقی نمی کند عاشورای 61 باشد و یا دی ماه 98. شمسی باشد و یا که قمری. بر صحرای آفتاب خورده و یا که بر زمین مهتاب دیده؛ هر کجای زمان و مکان که باشد سردارها سر می دهند و اصلا سَر، سِرِّ ماجرای سرداری است.
یادداشت؛
۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
بهبود فضای کسب و کار، بستر «جهش تولید»
فضای کسب و کار یکی از شاخص‌های تعیین‌کننده وضعیت اقتصادی کشورهاست که بر اساس آن می‌توان به بررسی و تجزیه و تحلیل شرایط اقتصادی هر کشور پرداخت به طوری که این محیط هرچه شفاف تر و رقابتی تری باشد منجر به افزایش سلامت اقتصاد ی کشورها و اتخاذ سیاست های مطلوب شده و روند بهبودی شاخصها ی اقتصادی را در پی خواهد داشت.
یادداشتی از داود مهدوی زادگان؛
۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
کرونا تنها نیست/ ‏‬کرونا ویروس، بلای طبیعی است یا بلای انسانی؟
شعار «ما کرونا را شکست می دهیم» را نباید محدود به ویروس کرونا دانست بلکه این شعار معطوف به جبهة کرونایی است. ما با کرونای سیاسی – الهیاتی نیز در حال مبارزه هستیم.
آخرین اخبار