رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
آرشیو یادداشت
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
جلال آل‌احمد و ارنست همینگوی!
برخی از مدعیان اصلاحات و دست‌اندرکاران دولت قبل به‌جای آنکه از افتضاحات ۸ ساله خود و انبوه مشکلاتی که بر سر ملت آوار کرده‌اند شرمنده باشند، در اقدامی [هماهنگ] با دشمنان بیرونی به دروغ‌پراکنی و سیاه‌نمایی علیه دولت روی آورده‌اند.
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
کدام بخش از «انتقام سخت» قاتلین حاج قاسم اتفاق افتاده؟
طی دو سال گذشته هر از گاهی در منابع خارجی از مرگ افرادی خبر داده می شود که یک نقطه اشتراک آنها، نقش آفرینی در ماجرای ترور حاج قاسم بوده است.
یادداشت
۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
رمز عملیات تقلب و یک دروغ سیاسی چگونه کشور را به آشوب کشاند؟
پس از گذشت بیش ازیک دهه از بروز فتنه 88 و در حالی که نظام اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به افق های بلندتری می اندیشد لازم است هشدارها و انظار های مربوط به فتنه 88 مکررا یادآوری شود تا مبادا به دست فراموشی سپرده شود.
یادداشت؛
۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
میزبانی ال‌کلاسیکو، فرصتی برای توسعه زیرساخت ها
میزبانی از بازی سپاهان پرسپولیس فرصتی مناسب برای مسئولین ورزشی شهر اراک است تا با میزبانی مناسب، مسئولین کشوری را ترغیب به برگزاری سایر مسابقات مهم در این شهر کنند چرا که میزبانی از چنین مسابقاتی امتیاز های مثبتی در حوزه ورزش، گردشگری، توسعه زیرساخت ها و ... برای شهر دارد.
۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
دوستان پنجره باز نماند !
مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان دوستان پنجره باز نماند، نوشت:با شناختی که از دوستان تیم هسته‌ای داریم بی‌تردید در پی‌آنند که راه را بر سوء‌استفاده حریف ببندند، از این روی باید مراقب باشند که بعد از بستن در، دشمن از پنجره وارد نشود‌!.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
آقای نوبخت از شما بعید بود!
مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: نوبخت به خاطر دارند روحانی در اوج مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد که؛«خزانه خالی است»!، سؤال این است که چرا در آن هنگام به این اظهارات کمترین اعتراضی نکرد؟!
یادداشت/صدای خفته‌ی یک فریاد؛
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۶
کارکرد جنبش دانشجویی در تبیین جایگاه آرمانخواهی و مطالبه گری کجاست؟
حرکت‌ها برای سوق به آرمان‌ها و نیل به آرمان‌خواهی پشتوانه می‌خواهد که این پشتوانه همان مطالبه، پیگیری و گفتمان سازیست.
یادداشت؛
۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
رسانه‌ها، از نیازسازی تا باورسازی
رسانه ها یکی از محوری ترین ابزارهای عصر حاضر هستند که نقش ویژه و خاصی را در زندگی ما ایفا می کنند. از کلی ترین مباحث سیاست گذاری یک جامعه تا جزئی ترین مسائل زندگی افراد، اثرگذاری رسانه قابل لمس است و می توان گفت که گاهی جهت دهنده اصلی اتفاقات اجتماعی و یا سبک زندگی برخی خانواده ها رسانه هاهستند.
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
پاسخ مدیر گروه مستند بنیاد «روایت فتح» به اصغر فرهادی
داود مرادیان: جهت روشن شدن ذهن آن‌دسته از مخاطبانی که احتمالاً با حرفهای ایشان گمان برده‌اند با تیپ اجتماعی و هنری مواجهند، صرفاً میزان وابستگی امروزشان را به دیروزی که با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته اند می‌شمرم.
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
عقبه قرآنی و حِکمی انقلاب
نقش محوری علامه و مکتب فکری ایشان در بسترسازی فرهنگی برای نهضت امام خمینی(ره) و شکلگیری و همچنین بقای انقلاب اسلامی، در شاگردان ایشان بروز بیشتری دارد.
یادداشت/ شریعتمداری:
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
دفاع از مرجعیت به گروه خون شما نمی‌خورد !
« عملیات فریب » همانگونه که از اسمش پیداست به عملیاتی گفته می‌شود که هدف اصلی آن با آنچه به ظاهر اعلام شده و یا نشان داده می‌شود، متفاوت است. عملیات فریب منحصر به جنگ سخت و آوردگاه نظامی نیست بلکه کاربرد آن در جنگ نرم بارها بیشتر و گسترده‌تر از جنگ سخت است.
یادداشت:
۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
رسانه ابزار هوشمند در تأمین امنیت ملی
امروز نقش اصلی رسانه‌های ملی اطلاع‌رسانی به مخاطبین در راستای اهداف ملی است. این موضوع با احتساب اینکه سیاست، قدرت و اطلاعات می‌تواند سه رأس یک مثلث برای تأمین امنیت ملی باشد، جایگاه و نقش رسانه ملی را به عنوان ابزاری هوشمند و تحلیلی در این زمینه فوق العاده ارتقا می بخشد.
یادداشت/ فهیمه روح‌الهی
۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
مشعلی که «دفاع مقدس» برای همیشه روشن کرد
هشت سال دفاع مقدس، مقطعی امیدبخش از تاریخ کشور ماست که ارمغانش وسعت نظری پویاست و باور اینکه جهان جولانگاه گرگان و تشنگان قدرت و منفعت نیست.
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
آقای ظریف! کار پژمردگی یک گُل نیست
بلای خانمانسوزی که دولت آقای روحانی و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایشان در قاب و قالب برجام بر سر ملت آوار کرده‌اند بسیار فراتر از ثبت کلمه تعلیق -Suspension- در ضمیمه برجام است.
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
کشید از ته دل آه و گفت؛ قسمت نیست!
حادثه پیاده‌روی اربعین که هر روز ابعاد بین‌المللی گسترده‌تری پیدا می‌کند و از همه ملیت‌ها و ادیان از جمله مسیحیان در آن شرکت می‌کنند، مقدمه یک تحول اساسی در مقیاس جهانی است.
یادداشت:
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
پیاده‌روی اربعین؛ رساندن پیام عاشورا به جهانیان
هدف مراسم اربعین حسینی و پیاده‌روی عاشقان حسینی از فواصل دور و نزدیک به طرف بارگاه نورانی امام حسین (ع) و یاران فداکارش در کربلا، رساندن پیام عاشورا به همه جهانیان است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
مردم به مدیرانی با روحیه فرماندهان دفاع مقدس نیازمندند
مردم امیدوارند بازدید های میدانی مسئولین که بار دیگر روحیه جهادی را به منصه ظهور گذاشته است، باعث شود تا از نزدیک با مشکلات آشنا شوند و برای رفع آن تلاش کنند.این روحیه باعث می شود تا افراد با سختی ها راحت تر کنار بیایند و بدانند همانند دوران دفاع مقدس، فرمانده و مسئولی هست که برای رفع مشکل زندگیشان روز و شب نمی شناسد.
یادداشت؛
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
«ولایت فقیه» و «سلطنت»، تفاوت از زمین تا آسمان
در این یادداشت برآنیم تا به بیان برخی تفاوت های بی شمار نظام اسلامی(ولایت فقیه) با نظام مستبد پهلوی(سلطنت) بپردازیم.
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
بسم‌الله، بفرمائید در تیپ اصلاحاتیون ثبت‌نام کنید
مدیر مسئول روزنامه کیهان پیشنهاد کرد یک تیپ از مدعیان اصلاحات تشکیل شود و مدعیان اصلاحات جهت اعزام به افغانستان در آن ثبت‌نام کرده و برای مبارزه به پنجشیر و یا هر نقطه دیگر افغانستان اعزام شوند. نام « تیپ اصلاحاتیون» ! هم اسم با مسمایی برای این تیپ است! اگر در ادعای خود صادق هستید، بسم‌الله، بفرمائید در این تیپ ثبت‌نام کنید !
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲
یادداشت| اعتماد به آمریکا چگونه شوروی را فروریخت؟
تجربه اعتماد به غرب و به ویژه آمریکا در جای جای تاریخ، درسهای بسیار عبرت آموزی برای تمام کشورها از جمله ایران اسلامی به همراه دارد. یکی از تجربه های عبرت آموز، اعتماد شوروی به آمریکا است که نهایتا باعث فروپاشی این کشور شد.
آخرین اخبار