قنوت سرخ عکس/ زیباترین هتل جهان در دل معدن پوستر/شهری در آسمان تجمل گرایی، عامل تاخیر در امر ازدواج مثل «آیت‌الله خامنه‌ای» نداریم/ نظر آیت‌الله بروجردی درباره ولایت‌فقیه نخستین شهر 36 میلیون نفری ایران به روایت تصویر نرخ تورم به زودی دو رقمی می‌شود +نمودار تخلفات فراوان در پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی استان مرکزی/احتمال ابطال تعدادی از صندوق‌های رای جزییات خرید هنگفت ارتش سعودی از آمریکا/ ترس از جبهه مقاومت پشت رقص شمشیر ۱۰۰ میلیارد دلاری +عکس هیچ کمبود تعرفه‌ای نداشتیم/شورای نگهبان صحت انتخابات را تأیید کند آمار آرای تفکیکی استان‌ها را اعلام می‌کنیم/ یک میلیون نفر نتوانستند رأی بدهند/رای‌گیری ادامه می‌یافت آرای آقایان روحانی و رئیسی به نسبت افزایش می‌یافت
چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
آرشیو
یادداشت/فرهاد نظریان‌سامانی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
جبهه انقلاب نتیجه مثبتی از انتخابات کسب کرد
انقلابیون قدم بزرگی را برداشته اند و چند قدم کوچک مانده تا پیروزی بزرگ و قبول کنیم هنوز کار اساسی لازم است تا بتوان آن آرای خاکستری و مردد که امید به روحانی و تفکرش را در انتخابات نشان دادند را جذب جبهه انقلاب کرد و این مهم حاصل نمی شود مگر در سایه تلاش، کوشش و امیدواری.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
لزوم برنامه محوری کاندیداهای دولت دوازدهم، برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی
مسائلی که می تواند در اجرایی شدن بحث اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود، باید مدنظر کاندیداهای دولت دوازدهم باشد و ضمن داشتن برنامه برای رفع آنها، جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی تری داشته باشند
یاداشت؛
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
ای شیخ نیک بنگر و به صواب سخن بگو
ای شیخ! در کردار و عملکرد چهار ساله ات نیک بنگر و از آن به صواب سخن بگو؛ چرا که ارزش تکیه زدن برکرسی زعامت و ریاست قوم، به تباهی و خسران در دوسرا نمی ارزد.
شلوغ کاری سیاسی به جای پاسخ گویی در مناظره سوم
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
فساد اندیشه ای جریان غربگرا، ریشه ای تر از فسادهای عملکردی است
مناظره پرهیاهو و پرالتهاب سوم به رغم فراز و فرود آن، آورده عملی برای دولت در بر نداشت چرا که صداقت، سلامت و نجابت مدیریتی و عملکردی آنها به شدت زیر سوال رفت. قاطبه مردم مشاهده کردند که دولت مستقر با تمام توان در پی حاشیه گویی، اتهام زنی و شلوغ کاری سیاسی به جای پاسخ گویی برآمد.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
«سند آموزش 2030» فرش قرمزی برای نفوذ آموزشی
محقق شدن سند 2030 برخلاف آنچه که مسئولان یونسکو ادعا می کنند، با اولویت ها و شاخص های داخلی ملت ها از جمله ایران سنخیتی ندارد.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
چرا روحانی مصوبه ای را که با آن موافقت کرده در مناظره نقد می کند؟
چگونه است که رئیس شورای عالی امنیت ملی که همان رئیس جمهور است از طرفی در مصوبه ای با «آزمایش موشکی و نمایش شهرهای زیر زمینی» موافقت کرده و در مناظره به انتقاد همین اقدام می پردازد ؟
یادداشت؛
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
نکاتی چند پیرامون مناظره دوم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
اگر در این اظهار نظرها بی انصافی شود، قطعاً در آینده نیز نسبت به عملکرد ما هم بی انصافی خواهد شد.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
كسي درباره بازنده مناظره ترديدی ندارد
از موافق و مخالف، و انقلابی و ضد انقلاب، ظاهرا كسي درباره بازنده مناظره ترديدی ندارد. همين كه «يار كمكي»از كانديداي اصلي پيشی گرفته خود گويای بخش مهمی از حقيقت است.
یادداشت
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
امیدآفرینی برای کارگران چینی در دولت تدبیر!
در سالهایی که قرار بود دولت چرخ اقتصاد ایران را به نفع کارگران ایرانی بچرخاند، شاهد تعطیلی کارخانجاتی هستیم که از قدیم الایام به تولید مشغول بوده اند.
یادداشت
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
حرکت به سمت دو قطبی «کارآمدی و ناکارآمدی» نیاز است
راست گرایی سیاسی گاه به ورطه چپ گرایی اقتصادی افتاده و چپ های سابق در ایران امروز شعارهای راست گرایانه می دهند.در چنین شرایطی به نظر می رسد که انتخابات 29 اردیبهشت امسال باید به جای رقابت میان گفتمان های شعاری، بر سر رقابت عملی باشد.
یادداشتی بر مناظره ای که گذشت؛
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
بترسید از اینکه پوشش ها کنار برود
نامزد محترم ریاست جمهوری؛ حرف از رانت و زد و بندهای پشت پرده می زنید و خود را مدافع حقوق محرومان و حاشیه نشینان جلوه می دهید، ای کاش از توصیه های اخلاقی(!) و برخوردهای علمی که مدعی آن هستید برای برخی نزدیکان گرامیتان نیز داشتید که با رانت های ویژه امروز صاحب میلیاردها ثروتِ به قول خودتان باد آورده است.
جوسازی های جریان کاسبکار بر علیه هیئت نظارت
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
جیغ بنفش رسانه های یک جریان خاص برای کاسبکاری سیاسی/حربه ی ثبت نام فلّه ای و مظلوم نمایی جواب نمی دهد
مدعیان قانون گرایی باید بدانند که حربه ثبت نام فلّه ای و تحمیل هزینه به نظام و مظلوم نمایی خیلی قدیمی و بی اثر شده است. این جریان باید بداند که دیگر این قبیل فضاسازی های دروغین ، نامشان را از صندوق رای خارج نخواهد کرد و باید برای جذب رای چاره دیگری بیاندیشند.
یادداشت/
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
عقلانیت؛ یکی از الزامات کار سیاسی/جبهه مردمی، سرمایه‌ای اجتماعی برای انقلاب
شکل گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در استان مرکزی نمادی از عقلانیت سیاسی جریان ارزش و انقلابی استان است که توانسته اند نسبت به وضعیت موجود و تلاش برای تغییر آن و اصلاح امور تلاش کنند.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
خطر کشت صیفی جات آب بر، برای منابع آبی و محیط زیست
در شرایطی که وضعیت منابع آبی مناسب نیست کشت صیفی جات خصوصا محصولات آب بر مانند هندوانه منابع آبی و محیط زیست را نابود می کند.
یادداشت؛
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
«فسـاد» گلـوگـاه اصـلی اقتـصاد کشور
مسئولی که فاسد شد، اولویت های کشور را نخواهد دید و خواسته یا ناخواسته در جهت پیشبرد اهداف دشمن حرکت می کند. مدیری که فساد گریبان او را گرفت، هرگز نخواهد توانست مجری اقتصاد مقاومتی باشد و وضعیت قشر ضعیف جامعه را درک کند.
وقتی دولت برای پیشانی اقتصاد مقاومتی تدبیر می کند
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
افزایش تنها 2 درصدی قیمت گندم و تجویز وام 24 درصدی برای کشاورزان/مشق غیرت کشاورزان برای مسئولین
در سالی که گذشت علی رغم تمام بی مهری ها، کشاورزان با تولید کم نظیر گندم رکورد زدند و مهر خودکفایی را در دفتر افتخارات ایران اسلامی ثبت کردند.اما متاسفانه روند قیمت گذاری گندم برای سال جدید ثابت کرد که گویا مسئولین علاقه ی چندانی برای ادامه ی روند خودکفایی ندارند.
یادداشت/ رسول شکری نیا
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
آنچه در جوی می رود آب است
آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان و چهره های مختلف تشکیل و مانند همیشه مباحث حول محورهایی پیش رفت که درنوع خود در تشکیل جلسه برای جلسه تقریبا کم نظیر است.
۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
حفظ سنگر عزت و استقلال در مرزهای اقتصادی ایران
اگر مساجد از نظر ظاهرى آباد، صداى اذان بلند و صفوف و جمعيت نمازگزاران فشرده و طولانى باشد، اما اقتصاد كشور اسلامى در دست امريكا باشد، اين جامعه اسلامى نمى‌تواند عزتمندانه زندگى كند.
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
کارکردهای پنهان نماز در سیاست
نماز قطره ناچیز وجود انسان را به دریای عظمت الهی متصل می‌کند که علاوه بر دارا بودن آثار اجتماعی، دارای کارکردهای پنهانی در امر سیاست است.
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
بصیرت؛پرده از چهره نفاق کنار می زند
مردم بصیر ایران باید چهره نفاق قدیم و جدید را که اهداف لیبرالیسم را در ساختار قدرت نظام اسلامی عملیاتی می کند، از پرده برون اندازند، زیرا نفاق جدید، سخن از همراهی با ولایت و نظام اسلامی می زند، ولی عملش در خدمت اهداف لیبرالیسم و در مخالفت با ولایت و انقلابیگری است.
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان
اخبار مهم