نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
آرشیو بین الملل
آخرین جزئیات از سفر تیم اقتصادی دولت به روسیه؛
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو
روسیه حدود ۲۵۰ میلیارد دلار واردات دارد که ایران برای به دست آوردن یک چهارم از این میزان در تلاش است.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
شایعاتی که با پررنگ شدن روابط ایران و روسیه ساخته می‌شود/ هجمه‌های غرب‌زده‌ها ادامه دارد
هر زمان که روابط ایران با کشورهای مهم اقتصادی دنیا آن هم در دوران تحریم‌ها پررنگ می‌شوند، عده‌ای در داخل و خارج از کشور علیه این روابط حاشیه‌سازی می‌کنند.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
ادعای حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران دروغ است
نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی عصر امروز اذعان کرد که اسرائیل هرگز توانایی حمله به تاسیسات هسته ای ایران را نداشته و ادعاهای این چنینی فاقد هرگونه واقعیت هستند.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
دوران نگاه ویژه به اروپا داشتن تمام شده است/ دیپلماسی متوازن و هوشمندانه دیوار تحریم ها را تخریب خواهد کرد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه دستگاه دیپلماسی کشورمان با هوشمندی سیاست های متوازن را با کشورهای مختلف دنیا دنبال کند و تنها به دیوار غرب تکیه ندهد می تواند در مسئله توسعه و رونق اقتصادی در کشور تداوم بخش باشد و دیوار تحریم ها را دچار فروپاشی خواهد کرد.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
دولت سیزدهم سیاست خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کند/ سفر آیت الله رئیسی به روسیه اهمیت استراتژیک دارد
حمید رضا ترقی درباره اهمیت سفر رئیس جمهور ایران به روسیه، گفت: دولت آیت الله رئیسی بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری سیاست خنثی سازی تحریم ها را از طریق مذاکرات و راهکارهای دیگر دنبال می کند.
هانی زاده:
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
اجرای سند راهبردی ایران و چین می‌تواند از فشارهای تحریمی آمریکا بکاهد
کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه اجرایی شدن سند راهبردی همکاری‌های ۲۵ ساله این دو کشور می‌تواند از فشارهای تحریمی آمریکا بکاهد گفت: همکاری‌های تهران و پکن می‌تواند به شکل‌گیری بلوک اقتصادی مهم در منطقه برای تقابل با فشارها و تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و چین مؤثر باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
سفر رئیس جمهور به روسیه سرفصل جدیدی در روابط دو کشور است/ با هر کشوری به شرط حفظ استقلال وارد رابطه می شویم
سلیمی گفت: سفر رئیس جمهور به روسیه می تواند سرفصل جدیدی در روابط دو کشور و منشأ تحول در حوزه های اقتصادی، سیاسی و حتی مسائل فرامنطقه ای باشد.
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مذاکرات وین با بیان اینکه بسیاری از جداول آماده شده و ستون‌های این جداول نیز آماده هستند، گفت: توافقات درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده و در حال تبدیل به کلمات هستند.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
دور هشتم مذاکرات و سنجش اراده سیاسی غرب
دور هشتم مذاکرات وارد مراحل حساس و نسبتا تعیین‌کننده‌ای شده که خروجی آن می‌تواند تاثیر مهمی در فرجام مذاکرات داشته باشد.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
کدام پروژه ها در سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین تکمیل می شوند؟
رئیس اتاق ایران و چین گفت: بعد از سفر وزیر امور خارجه به پکن، قرار است، پروژه ها در حوزه ها نفت و گاز، بنادر، ریل و راه آهن مشخص شود.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
اجرای توافقنامه ایران و چین، اثر تحریم‌ها را خنثی می‌کند/ دولت قبل ۸ سال دنبال غربی‌ها دوید که نتیجه‌ای آن «هیچ» بود
یک کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر اینکه اجرایی شدن توافقنامه ایران و چین، اثر تحریم‌های آمریکا را خنثی خواهد کرد، گفت: چین امروز نخستین شریک تجاری اکثر کشورهای دنیا حتی کشورهای غربی است.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
گاف همتی درباره صادرات نفت ایران در دولت سیزدهم/ ماجرای تهاتر نفت ایران با چای سریلانکا چه بود؟
برخی دولتمردان قبلی سعی می‌کنند که با تعبیر وارونه از جهش صادرات نفت ایران، دستاورد دولت سیزدهم در بازارسازی برای نفت کشور را زیرسوال ببرند، ولی اعداد و ارقام خود گویای همه چیز است.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
امضای سند 20 ساله در دستورکار سفر رئیس جمهور به روسیه نیست
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستورکار نبودن امضای سند راهبردی 20 ساله ایران و روسیه در سفر آتی رئیس جمهور به مسکو خبر داد.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
افزایش قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی/ سه عامل افزایش قیمت کالاهای اساسی
قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی در ادامه افزایش های اخیر باز هم رشد کرد اما قیمت گندم بیش از 5 دلار افت کرد.
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
مذاکره کنندگان در وین از توافق ایران با چین احساس خطر کردند/ دیپلماسی ایران در انتظار نتیجه وین نخواهد ماند
عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: ایران با قدرت در حال پیش برد اهداف خود در تعامل با کشورهای دوست و همسایه است و منتظر وین نمی ماند از این رو اروپا و آمریکا از عدم توافق در وین بیشتر از ایران متضرر خواهد شد.
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
مذاکرات وین ارتباطی به توافق با کشورهای آسیایی ندارد/ دولت به دنبال دیپلماسی تک محصولی نیست
نماینده مردم اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه کشورها به دنبال تامین منافع خود هستند گفت: ایران هم در پی منافع ملت مذاکره و توافق می کند بنابراین مذاکره در وین ارتباطی به توافق ایران با چین یا روسیه ندارد.
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
معنای مذاکره در بیانات رهبرانقلاب/ اصل استکبارستیزی چگونه با مذاکرات قابل جمع است؟
بازنمایی سخنرانی اخیر رهبرانقلاب در دیداری تصویری مردم قم از معنای مذاکره توسط برخی رسانه‌ها چنان انجام شد که گویی رهبرانقلاب در دولت جدید موافق مذاکره هستند و در دولت‌ قبل مخالف. روندنگاری بیانات رهبرانقلاب می‌تواند در تبیین اصل ماجرا کمک کند. در این گزارش تشریح این مسئله را بخوانید.
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
بسیاری از موارد اختلافی در مذاکرات رفع تحریم‌ها کم شده است
یک منبع آگاه اظهار داشت که بسیاری از موارد اختلافی در مذاکرات رفع تحریم‌ها کم شده و هیات ها سرگرم گفت‌وگو در مورد نحوه اجرا و توالی توافق احتمالی هستند.
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
واشنگتن: بخاطر ترامپ اکنون از نظر دیپلماتیک، منزوی‌تر از ایران هستیم
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اذعان به اینکه تعیین ضرب‌الاجل یا جدول زمانی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات وین ممکن نیست، گفت پیشرفت اندکی در مذاکرات حاصل شده اما به دنبال بازگشت به تبعیت از محدودیت‌ها هستند.
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
سفر امیرعبداللهیان به چین؛ گامی در راستای تحکیم مناسبات راهبردی دو کشور
سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین را می‌توان گامی در راستای تحکیم و تقویت مناسبات راهبردی دو کشور خواند.
آخرین اخبار