امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
آرشیو محلات
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
برپایی نمایشگاه عکس با موضوع میراث فرهنگی و گردشگری در محلات
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات گفت: نمایشگاه عکس گروهی ۱۳ نفر از عکاسان شهرستان‌های محلات و دلیجان در نگارخانه شفق محلات با حضور جمعی از مسئولان محلی و هنرمندان این شهرستان گشایش یافت.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب:
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
امام خمینی(ره) شجاعانه در مسیر انجام تکلیف قدم برداشت
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امام راحل از هیچ‌چیز هراس نداشت زیرا تنها خداوند را در نظر داشت و شجاعانه در مسیر انجام تکلیف گام برداشت.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس:
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹
تولید نان کامل در استان مرکزی حرکت ارزشمندی است/ بر نرخ 17 هزار تومانی خرید تضمینی گندم تأکید داریم
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه تولید نان کامل حرکت ارزشمندی است گفت: در نحوه تولید، مصرف و غنی‌سازی نان باید رویه را عوض کنیم و حتماً باید این حرکت را که استان مرکزی در آن پیشگام است به سراسر کشور تعمیم داده شود.
کارشناس مسائل مذهبی مطرح کرد:
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
نقش بی‌بدیل امام رضا(ع) در تبلیغ دین اسلام/ ترویج سیره زندگی امام رئوف در جامعه ضروری است
کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه امام رضا(ع) در راستای تبلیغ دین اسلام شجاعت کم‌نظیری داشتند و باید سیره زندگی این امام بزرگوار در جامعه ترویج یابد گفت: این ایام بهترین فرصتی است که انسان به نقش بی‌بدیل علی ابن موسی‌الرضا(ع) در گسترش اسلام واقعی که همان اسلام اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است، پرداخته شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
ستاد انتخابات استان مرکزی آغاز به کار کرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی از آغاز به کار ستاد انتخابات استان مرکزی خبر داد و گفت: نقشه راه انتخابات در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری و بر اساس مؤلفه‌های چهارگانه مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت ترسیم شده است.
امام‌جمعه اراک:
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
خمس کلید روزی و مایه برکت است
امام‌جمعه اراک با اشاره به اینکه پرداخت خمس کلید روزی و مایه برکت است، گفت: خمس ذخیره برای روز قیامت است. بنابراین همه موظف هستیم انجام‌وظیفه کنیم حتی اگر اندازه یک دانه گندم باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
برنامه‌ریزی مناسب برای آموزش قرآن جزء مسائل مهم است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: برنامه‌ریزی مناسب برای آموزش قرآن از سطوح پایین تا عالی‌ترین رتبه‌ها جزء مسائل مهم است.
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
کشف محموله 14 تنی چوب‌های قاچاق در محلات
فرمانده انتظامی شهرستان محلات از توقیف محموله 14 تنی چوب‌های قاچاق به ارزش تقریبی 4 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خبر داد:
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹
برگزاری جشن‌های محله‌ای دهه کرامت در 60 نقطه استان مرکزی
سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: 60 نقطه از استان مرکزی میزبان برگزاری جشن‌های محله‌ای دهه کرامت هستند.
دیار آفتاب گزارش می‌دهد؛
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
لیست نانوایی‌های منتخب تولید و عرضه نان کامل در استان مرکزی
با مصوبه شورای سیاست‌گذاری نهضت احیا و ترویج نان کامل، نهضت استفاده از نان کامل اواخر سال گذشته در استان مرکزی کلید خورد و تاکنون 68 نانوایی در این استان، پخت نان کامل را محقق کرده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱
مبارزه با تورم نیازمند تولید مولد و با ارزش‌افزوده است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه حذف هزینه‌های اضافی و جلوگیری از مصرف بی‌رویه برای رساندن اقتصاد کشور به رشد ۸ درصدی یک ضرورت مهم است گفت: مبارزه با تورم نیازمند تولید مولد و تولید با ارزش‌افزوده است و تولید داخل باید صادرات را افزایش دهد.
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی:
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
اوقات فراغت جوانان نیازمند برنامه‌ریزی جامع و دقیق است
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: متولیان امر سازوکاری مناسب به منظور برنامه‌ریزی صحیح و اصولی اوقات فراغت فرزندانمان در ایام تابستان داشته باشند.
کارشناس مسائل اجتماعی:
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
پیشرفت بانوان در حوزه‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب چشمگیر است/ کسب بسیاری از موفقیت‌ها و رتبه‌های علمی توسط دختران
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: دختران و زنان نسبت به آقایان در پیش از انقلاب بسیار مظلوم واقع شدند زیرا توجه و ارزشی برای دختران قائل نبودند اما بانوان پس از انقلاب اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه‌های علمی، ورزشی و اجتماعی بسیار موفق بودند و از آقایان نیز سبقت گرفتند.
مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب خبر داد:
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
برگزاری جشن سراسری روز دختر با رویکرد هویت‌سازی در استان مرکزی
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: با توجه به اهمیت برگزاری مراسم روز دختر و ضرورت بازنمایی نشاط و امید دختر ایرانی جشن سراسری روز دختر با رویکرد هویت‌سازی برای دختر ایرانی در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.
رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک در گفتگو با دیار آفتاب:
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
نانوایان خواهان افزایش قیمت نان هستند
رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اراک گفت: حدود دو سال است که قیمت نان افزایشی پیدا نکرده درحالی‌که حقوق کار، حامل‌های انرژی و حتی جریمه‌های تعزیرات به‌روز است.
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳
بازدید سرپرست وزارت جهادکشاورزی از چند طرح کشاورزی محلات
سرپرست وزارت جهادکشاورزی در جریان سفر به استان مرکزی از چند طرح کشاورزی شهرستان محلات بازدید کرد.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
تخصیص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای احیای قنوات در شهرستان‌های محلات و دلیجان
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات برای احیای قنوات به شهرستان‌های محلات و دلیجان تخصیص می‌يابد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک عنوان کرد:
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵
اعلام آمادگی اتاق بازرگانی برای احصای مشکلات بخش خصوصی در راستای تحقق شعار سال
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک گفت: اتاق بازرگانی برای احصای مشکلات در بخش خصوصی اعلام آمادگی می‌کند و امیدواریم بتوانیم برای رشد تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی مؤثر باشیم.
در میزگرد «بررسی بحران‌های سالمندی و نرخ پایین فرزند آوری در استان مرکزی» مطرح شد؛
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۳
نرخ باروری در استان مرکزی از نرخ متوسط کشور پایین‌تر است/ فرهنگ نادرست افزایش سن ازدواج و کاهش فرزند در خانواده‌ها اصلاح شود
میزگرد «بررسی بحران‌های سالمندی و نرخ پایین فرزند آوری در استان مرکزی» در آستانه روز ملی جمعیت با حضور دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی، مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی در دفتر پایگاه خبری دیار آفتاب برگزار شد.
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۸
بازدید از موزه‌های استان مرکزی رایگان است
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: موزه‌های امروز پنجشنبه (۲۸ اردیبهشت‌ماه جاری) به مناسبت روز جهانی موزه برای بازدید علاقمندان رایگان است.
آخرین اخبار