از فعالیت بیش از 9هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید 500هزار ماسک بهداشتی هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در تفرش ثبت نشده است فیلم| توضیحات فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در خصوص ضدعفونی شبانه شهر سقوط بالابر در یکی از شرکت های صنعتی ساوه/ دو کارگر کشته شدند گزارش تصویری| ضد عفونی اراک با همکاری حوزه بسیج شهید مدنی و دامپزشکی استان بازی ویژه تلفن همراه «تکاور»+لینک دانلود توزیع ماسک تولید شده توسط جهادگران در شازند توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است انیمیشن/ مقابله با کرونا در مواجهه با عابر بانک‌ها نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
آرشیو
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا
۵۰ تن از اساتید اقتصاد در نامه‌ای به رئیس جمهور به منظور کاهش اثرات مخرب شیوع ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، دو بسته سیاستی را به دولت پیشنهاد داده و خواستار اجرای آن شدند.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
جزئیات تصمیمات دولت برای مقابله با کرونا و حمایت از مشاغل آسیب دیده
سخنگوی دولت در یادداشتی نوشت: یکی از تأکیدهای رئیس‌جمهور ماندن کارگران در کارخانه‌ها بود. برای افراد به اجبار بیکارشده در مشاغلی که مشمول بیمه بیکاری نبودند، پنج هزار میلیارد اختصاص یافت.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
لزوم همراه‌سازی فضای بین‌الملل علیه تحریم‌ها
عباس سلیمی‌نمین تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: گروه‌های سیاسی باید از تشکل‌های مردمی درس بگیرند و مانند آن‌ها عمل کنند و فارغ از گرایش‌های سیاسی‌شان به دولت برای حل مشکل کمک کنند.
دانا گزارش می‌دهد؛
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
غربی‌ها در مواجهه با بحران کرونا شکست خوردند/ ضرورت حفظ فاصله با غرب برای غلبه با بحران‌ها
هرچقدر که از شیوع کرونا در اروپا و آمریکا زمان می گذرد ماهیت واقعی غرب بیشتر مشخص می‌شود؛ کشورهای غربی که در رسانه‌ها امپراتوری بزرگی به راه انداخته بودند این روزها با بحران های انسانیت، اقتصادی، بهداشتی و درمانی دست و پنجه نرم می‌کنند تا جایی که برخی از رسانه‌ها به ناچار پرده‌ای ازاین بحران‌ها را به نمایش می‌گذارند.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
تماس تلفنی روحانی با ۷ عضو کابینه؛ صدور دستورات جدید برای مدیریت کرونا
رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی با هفت عضو کابینه و رئیس‌کل بانک مرکزی دستوراتی را درباره موضوعات مختلف و به‌ویژه مبارزه و مدیریت بیماری کرونا و ارزیابی دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صادر کرد.
آل‌اسحاق در گفت‌وگو با دانا:
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
دولت برای تأمین بودجه مقابله با کرونا، در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی کند/ باید از رفتار اقتصادی مالکان اماکن تجاری قدردانی‌کرد
یحیی آل‌اسحاق، وزیر اسبق بازرگانی گفت: دولت حدود 100 هزار میلیارد تومان از بودجه کشور را برای مقابله با خسارتهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا اختصاص داده که 5هزار میلیارد برای بیمه بیکاری، 7 تا 8 هزار میلیارد برای جبران خسارت واحدهای کوچک و 75 هزار تسهیلات 12درصدی و... است. دولت باید از طریق جابجا کردن بودجه کشور این هزینه ها را تأمین کند و به تعبیر بهتر باید سعی کند هزینه های جاری کشور را کاهش دهد چرا که فشاراقتصادی وارد شده بر مردم را نیز دولت باید تجربه کند.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
شیرزنی که مردانه می‌جنگد/ از بدرقه فرزند در جبهه مقاومت، تا مقابله با کرونا + فیلم و تصاویر
حکایت، حکایت شیرزنی است که ایثار را معنای دوباره کرده است؛ وقتی که می‌گویم شما قهرمان هستید؛ این مادر شهید خودش را قهرمان نمی‌داند و انجام این اعمال خیرخواهانه را مدیون کمک‌های مردم و دوستان و مسؤولان خیراندیش به ویژه دعای شهدا و پسر شهیدش می‌داند.
میرتاج‌الدینی در گفتگو با مهر:
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
طرح ملی مسکن انقلاب را در مجلس یازدهم کلید می‌زنم
منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت: بنده طرحی را تحت عنوان طرح ملی مسکن انقلاب آماده کرده ام تا خانه اولی‌ها و کسانی که در حاشیه شهرها سکونت می‌کنند از این طریق بتوانند خانه دار شوند.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
ماجرای منقلب شدن مسئول پدافند زیستی سپاه از اقدام ۲۰۰ بسیجی
سردار غلامی محکم اما بی تکلف حرف می زند. با طومار پر و پیمان آمار فاخری که هر کدام آن ها به تنهایی کفاف سرفراز کردن یک ملت، برای مقابله با بحران کرونا را می‌دهد، روبه روی ما نشست. مخلص کلام سردار میدان دیده ما ایثار مخلصانه و بی منت جوان هایی بود که حالا در گمنامی تمام نفرات سپاه تمام نشدنی این کارزار شده اند. ایثاری که بی برو برگرد چهره ایران اسلامی در مقابله با این بحران را با همه دنیا متفاوت کرده است.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
وزیر کشور: عملکرد استان مرکزی در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی موفق است
«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور روز پنجشنبه با صدور پیامی به استاندار مرکزی اعلام کرد: عملکرد این استان در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی موفق بوده است.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
نقاط قوت و ضعف عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا از زبان منتخب مردم تهران
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم نقاط مثبت و ضعف وزارت بهداشت و عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
خاطرات «سردار» از «سردار»/ نمره ۲۰ سردار همدانی به سردار سلگی
سردار شهید حاج حسین همدانی در خاطرات خود در مورد شهید حاج‌میزا سلگی می‌گوید: اگر در تاریخ جنگ بخواهند شناسنامه فتح قله کدو در عملیات والفجر ۲ را بنویسند نام میرزا محمد سلگی به عنوان فاتح این قله باید ثبت شود. از نظر من که فرمانده‌اش بودم او نمره ۲۰ گرفت.
دانا گزارش می دهد؛
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
هشتگ‌ها به جنگ با کرونا رفتند/ اختصاص هشتگ ویژه در توییتر برای پاسخ‌های سیاستمداران
در شرایطی که برخی از کارشناسان عمر هشتگ ها را تمام شده می‌دانستند اما کاربران شبکه اجتماعی توییتر با استفاده از دو هشتگ توانستند مسئولان ایالات مختلف در آمریکا را پای کار آورده و با انعکاس مشکلات هر منطقه به مقابله سریعتر با کرونا کمک کنند.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
سالن اجلاس سران میزبان جلسات مجلس باشد
منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم با انتقاد از تعطیلی جلسات علنی پارلمان به بهانه کرونا گفت: وقتی جلسات هیات دولت و شورای عالی قضایی برگزار می‌شود، می‌توان جلسات علنی مجلس را هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن اجلاس سران برگزار کرد.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
دولت در ۶ ماه اول سال ۹۸| از مدیریت سیل ویرانگر تا استعفای وزیر
مهم‌ترین وقایع دولت در ۶ ماه اول سال ۹۸ که شامل مدیریت سیل ویرانگرنوروزی تا آغاز فعالیت ستاد انتخابات کشور و استعفای وزیر آموزش و پرورش بود را در این گزارش مرور می‌کنیم.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
جهان پس از کرونا؛ جهانی جدید با پیکری زخمی و مجروح
ملت ایران با برخورداری از ظرفیت های بزرگ انسانی و زمینه های تاریخی، می تواند با کمک جوانان غیرتمند ایرانی (که هر کدام خود را یک قاسم سلیمانی می‌دانند) نقش موثری در شکل دادن به نظم و جهان جدید در داخل کشور و منطقه و حتی سطح جهانی داشته باشند.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
نجبا: یمنی‌ها ناکارامدی سامانه‌های پدافندی آمریکا را ثابت کردند
مهندس نصر الشِمَّری، سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء در توئیتی از آمادگی محور مقاومت برای مقابله با آمریکا خبر داد و گفت: مقاومت اسلامی توانایی درهم‌کوبیدن همه پایگاه‌های آمریکای شرور و سامانه‌های کاغذی آن را دارد.
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
تصویب ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا
وزیر صمت گفت: علاوه بر ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که برای حمایت از واحد‌های تولیدی آسیب دیده از کرونا تصویب شده بود، امروز هم رئیس‌جمهور گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر برای حمایت از کسب و کار‌ها در نظر می‌گیریم.
حربه‌ای برای بازی دادن ایران
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
اینستکس؛ تلاش اروپا برای حفظ استقلال یا حربه‌ای مقابل ایران
سرانجام بعد از گذشت بیش از یک سال اعلام شد که اولین تراکنش اینتسکس انجام شده و اروپایی ها محموله ای را به ایران ارسال کرده اند، اما آیا این مکانیسم می تواند طرفین را به خواسته هایشان برساند؟
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
درخواست ۳۲ عضو کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم‌های ایران
تعدادی از اعضای مجالس نمایندگان و سنای آمریکا خواستار کاهش تحریم‌ها علیه تهران به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا شدند.
آخرین اخبار