کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
آرشیو سیاسی
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۳
کاریکاتور/ ماجرای حق‌آبه هیرمند و بخشش جبران‌ناپذیر شاه / خیانت محمدرضا شاه پهلوی به ایران و ایرانی!
اختلاف بر سر حقآبه ایران از رود هیرمند سالهاست میان دو کشور ایران و افغانستان وجود دارد اما ریشه این اختلاف به قراردادی برمی‌گردد که در دوران محمدرضا شاه و دولت هویدا امضا شد. معاهده‌ای که به تعبیر اسدالله علم وزیر دربار، یک ننگ و خیانت بود و ایران از همه ادعاهای حقه خود گذشت.
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
ضرورت تقویت مشارکت مردم در حکمرانی
محسن پیرهادی نوشت: از مهمترین موضوعاتی که سیاستگذار و مجری در نظام حکمرانی باید به آن توجه کند، نگاه مردم به مسائل کشور و دستگاه‌های مختلف آن کشور است، در این مسیر نظام منسجم و دقیق از پایش نگاه مردم به مسائل، اتفاقات و دستگاه‌های مختلف ضروری است.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
صیانت از حقوق ملی و بیت‌المال رسالت خطیر مدیران است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: صیانت از حقوق ملی و بیت‌المال رسالت خطیر مدیران است و خیانت به اموال مسلمین گناهی نابخشودنی است و همه باید تلاش کنند ریالی از بیت‌المال هدر نرود.
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۴
امیرعبداللهیان: سیاست جهانی منزوی کردن ایران شکست خورده است
وزیر امور خارجه با بیان اینکه سیاست جهانی برای به انزوا کشاندن ایران با شکست مواجه شده، گفت: ایران با بهره‌بردن از چارچوب‌های مختلف چندجانبه‌گرایی از جمله عضویت در گروه بریکس و سازمان همکاری شانگهای از ظرفیت‌های آنها برای ارتقای همکاری‌ها بهره‌مند خواهد شد.
با حضور رئیس‌ جمهور؛
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
موشک «هایپرسونیک» نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد
موشک «هایپرسونیک» نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «فتاح» صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد.
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۶
وزارت کشور در انتظار قانون جدید انتخابات/ اجرای انتخابات تناسبی در صورت تأیید شورای نگهبان
وزیر کشور با بیان اینکه ۱۹ خرداد زمان آغاز استعفا برای داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است، گفت: البته وزارت کشور منتظر قانون جدید انتخابات که به تازگی در مجلس مصوب شده است، خواهد ماند.
یادداشت؛
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۷
امام و کاپیتولاسیون، لایحه‌ای که سند خیانت پهلوی بود
سخنرانی امام خمینی(ره) در افشای خیانت حکومت پهلوی در تصویب لایحه کاپیتولاسیون موجب شد چند روز بعد ایشان دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید شوند و این واقعه و غیرتی که خمینی (ره) فریاد زد سرآغاز وقایع بعدی و درنهایت انقلاب اسلامی ایران شد.
امام‌جمعه خنداب:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی برای آغاز انقلاب اسلامی بود
امام‌جمعه خنداب تصریح کرد: قیام 15 خرداد موجب فراگیری حضور تمام گروه‌ها، قشرها و طبقات اجتماعی در روند مبارزه علیه استبداد شاه شد نقطه عطفی برای آغاز انقلاب اسلامی بود.
دبیرکل مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
۱۵ خرداد خمیرمایه نهضت ملت بزرگ ایران بود
دبیرکل مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی گفت: قیام ۱۵ خرداد خمیرمایه نهضت ملت بزرگ ایران بود زیرا قبل از این قیام، احزاب و گروه‌ها به جز فدائیان اسلام جسارت مخالفت با رژیم پهلوی را نداشتند.
رییس حوزه علمیه ساوه:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
قیام 15 خرداد، سرآغاز سرنگونی رژیم سفاک شاهنشاهی بود
 رییس حوزه علمیه ساوه گفت: قیام ۱۵ خرداد که در پی دستگیری امام خمینی(ره) در ۱۳ خرداد ۱۳۴۲  رخ داد و به دنبال آن، کشتار رژیم شاهنشاهی در خیابان‌های تهران و سراسر کشور به وقوع پیوست  و در حقیقت این قیام مردمی، منشایی برای سرنگونی رژیم سفاک شاهنشاهی بود.
نماینده مردم خمین در مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
قیام 15 خرداد تلنگر جدی به حاکمیت طاغوت بود
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: قیام 15 خرداد تلنگری جدی به حاکمیت طاغوت بود مبنی بر اینکه نهضت آغازشده توسط امام (ره) با عقبه مردمی تداوم خواهد یافت.
کارشناس مسائل سیاسی:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
تدابیر و هوشمندی‌های رهبر انقلاب توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان را خنثی کرد
کارشناس مسائل سیاسی گفت: بعد از رحلت امام راحل تاکنون فتنه‌ها و تحریم‌ها و سطح مدیریت نسبت به مقاطع قبل پیچیده‌تر و سخت‌تر بود اما رهبر معظم انقلاب با مدیریت بی‌نظیر توانستند کشور را حفظ کنند و دشمنان را ناکام بگذارند.
دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲
قیام 15 خرداد نقطه عطف مبارزات ملت ایران علیه استبداد بود
دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران علیه استبداد و استعمار بود که با نام و اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی جاودانه دارد.
یادداشت؛
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
درس‌های که می‌توان از قیام 15 خرداد گرفت
قیام ۱۵ خرداد یکی از رویدادهای برجسته تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران است که مطالعه و تحلیل آن حتی برای شرایط امروز کشور ارزشمند و ضروری است.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب:
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۳
قیام ۱۵ خرداد اقدام بسیار مهم در شروع انقلاب اسلامی ایران بود
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: به فرموده امام خمینی(ره) ۱۵ خرداد روز بسیار مهمی در شروع انقلاب اسلامی است. مردم با حضور خود در مراسم گرامیداشت این ایام یاد و خاطره امام راحل و شهدا را زنده نگه‌دارند.
یادداشت؛
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
رهبر انقلاب ادامه‌دهنده مکتب امام خمینی(ره)
زعامت رهبر معظم انقلاب پس از ارتحال امام خمینی (ره)، برازنده ایشان و یک کرامت الهی بود. ایشان نیز با احیای مکتب امام(ره) و حرکت در این مسیر بر اساس تبیین مکتب امام در همان آغاز زعامتشان، ادامه‌دهنده راه آن حضرت بوده و هستند.
گروه چند رسانه‌ای دیار آفتاب تقدیم می‌کند؛
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
مکتب رهبری در امتداد مکتب امام خمینی(ره) است+فیلم
مقام معظم رهبری ادامه‌دهنده راه و مکتب امام خمینی است و منظومه فکری و عملکردی آن دو عالم، در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای تحقق­ بخشی به حکومت اسلامی تعریف‌شده است.
معاون رئیس جمهور:
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
تبیین خدمات دولت موجب امیدآفرینی و خنثی کننده نقشه‌های دشمن است
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امید آفرینی صرفاً با شعار محقق نخواهد شد، گفت: باید تلاش کرد تا بهترین خدمات به مردم ارائه شود و در خصوص اقداماتی که صورت می‌گیرد اطلاع رسانی کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
امام خمینی(ره) دست استکبار و استعمار را قطع کرد
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امام خمینی(ره) به ملت ما وحدت و شرف داد و دست استکبار و استعمار را قطع کرد و زمینه رشد را در زمینه‌های مختلف فراهم کرد.
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰
رهبر معظم انقلاب: «ایمان» و «امید» نرم‌افزار امام(ره) برای ایجاد ۳ تحول بزرگ بود
رهبر معظم انقلاب گفتند: «ایمان» و «امید» امام، عامل نرم‌افزاری و بوجودآورنده‌ی این تحولات عظیم تاریخی بود و هرکسی و هر مجموعه و جریانی که به «ایران، منافع ملی، بهبود اوضاع اقتصادی، پیشرفت کشور و عزت ملی» علاقه‌مند است، باید همه سعی خود را در تقویت «ایمان» و «امید» مردم و جامعه به کار گیرد.
آخرین اخبار